Warszawa liderem wśród polskich miast przyszłości

W najnowszym rankingu fDi, prezentującym najlepsze polskie miasta przyszłości 2017/2018, stolica została wyróżniona za potencjał gospodarczy, potencjał ludzki, jakość życia i dostępność komunikacyjną. Warszawa została również uznana najbardziej przyjaznym miastem dla biznesu.

Na odbywających się właśnie międzynarodowych targach nieruchomości w Cannes wręczono nagrody.

– Bardzo mnie cieszy to wyróżnienie. To pokazuje, że nasze nieustanne dążenia do pomnażania potencjału rozwojowego miasta są zauważane i doceniane. Warszawa to znakomite miejsce do inwestowania i dobre miejsce do życia – powiedziała po odebraniu nagrody Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy

Targi MIPIM 2017 to najbardziej prestiżowe targi nieruchomości w Europie. Rozpoczęły się dzisiaj, 14 marca i potrwają do piątku, 17 marca. Stolica regularnie uczestniczy w międzynarodowych targach inwestycyjnych, podczas których prezentuje się jako miasto o dużej dynamice rozwoju i z dużym potencjałem inwestycyjnym.

Warszawa już po raz drugi zwyciężyła w rankingu przygotowanym przez wydawnictwo Financial Times. Warszawa może się poszczycić najwyższym PKB w kraju, co z pewnością wpłynęło na wysoką pozycję w kategorii potencjał gospodarczy. Autorzy rankingu podkreślają także, że inwestorzy podejmując decyzję o rozpoczęciu działalności w stolicy, kierują się między innymi dostępem do wykwalifikowanej i doświadczonej kadry. Rynek warszawski to kompetentny kapitał ludzki, o czym świadczy najwyższa w całym kraju liczba uczelni oraz największa liczba studentów kształcących się na kierunkach językowych. Zwrócono także uwagę, że ze względu na wciąż odczuwalne skutki zeszłorocznego głosowania nad Brexitem, Warszawa może teraz konkurować z takimi potęgami finansowymi jak Frankfurt czy Paryż. Szacuje się, że w wyniku ruchu w sektorze usług finansowych mogłoby powstać 30 tys. nowych miejsc pracy w całym kraju.

Miasto tworzy dobry klimat dla biznesu ze względu na bardzo dobry dostęp do rynku i wysoko wykwalifikowane kadry. To jedno z najszybciej rozwijających się miast w Unii Europejskiej. Klimat inwestycyjny przyciąga coraz więcej, zarówno międzynarodowych jak i lokalnych, firm oraz przedsiębiorców. Ponadto, dzięki nieustająco rozwijającej się infrastrukturze, jakość życia poprawia się każdego roku. Stolica dysponuje nowoczesną i przyjazną środowisku komunikacją miejską, a sieć rowerowa ma już 490 kilometrów. O wyjątkowym charakterze miasta stanowi również jej zielony charakter i bezpośredni kontakt z naturą. Ponad ¼ powierzchni miasta stanowią tereny zieleni, w tym unikatowe na skalę europejską obszary naturalne wzdłuż przecinającej miasto Wisły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
29 − 11 =