Warszawiacy też mają swój Dzień Sąsiada

W najbliższą sobotę, 18 czerwca odbędzie się wielki finał akcji Warszawski Dzień Sąsiada, która trwa na warszawskich podwórkach od maja. Najaktywniejsi mieszkańcy Warszawy będą świętować organizując wspólne pikniki osiedlowe i kameralne spotkania na podwórkach.

Na przełomie maja i czerwca obchodzimy Dzień Sąsiada, czyli święto aktywnych mieszkańców, które już od kilkunastu lat z sukcesem odbywa się na całym świecie. Tylko w zeszłym roku wydarzenie to zgromadziło ponad 30 milionów uczestników z 36 krajów, którzy chcieli odkryć siłę swoich sąsiedzkich społeczności. Wśród nich byli także aktywni mieszkańcy Warszawy!

W 2015 roku z okazji szóstej edycji Warszawskiego Dnia Sąsiada odbyło się ponad 70 sąsiedzkich inicjatyw, takich jak składkowe pikniki czy grille na skwerach i podwórkach, quizy wiedzy o osiedlu, wystawy zdjęć w kamienicach, konkursy ciast i przysmaków, zabawy podwórkowe, potańcówki pod gołym niebem, wyprzedaże garażowe czy wspólne prace ogrodnicze przed blokiem.  A wszystko po to, żeby budować wspólnotę aktywnych mieszkańców, którzy mogą na siebie wzajemnie liczyć w potrzebie i razem działać na rzecz swojego najbliższego otoczenia.

Coraz więcej aktywnych sąsiedztw!

Zachęcamy, aby przekonać się o sile sąsiedzkiej społeczności i odwiedzić którąś z ponad 63 sąsiedzkich inicjatyw, które odbywają się w tym roku ramach VII Warszawskiego Dnia Sąsiada w różnych dzielnicach Warszawy. Lista sąsiedztw biorących udział w akcji znajduje się na stronie.

W tym roku najwięcej sąsiedzkich inicjatyw odbywa się w Śródmieściu i na Woli (po 9 inicjatyw), na Pradze-Południe i Mokotowie (po 8), na Ochocie (7) oraz na Bemowie (5). Aktywnych sąsiadów spotkać będzie można także we Włochach (4 inicjatywy), na Targówku (3), w Wesołej, na Wawrze oraz na Pradze-Północ (po 2) oraz na Bielanach i Żoliborzu (po 1). Świętować będą także mieszkańcy podwarszawskich miejscowości takich jak Pruszków czy Piaseczno.

Dla pierwszych 50 sąsiedztw, które zgłosiły się do akcji, Q-Ruch Sąsiedzki przygotował specjalne pakiety startowe, czyli „Niezbędniki Sąsiedzkie”, zawierające balony, girlandy i różne materiały do rozkręcenia sąsiedzkiej imprezy.

Więcej informacji: www.inicjatywysasiedzkie.pl

Warszawski Dzień Sąsiada odbywa się w ramach projektu „Warszawa Lokalnie” współfinansowanego ze środków m.st. Warszawy. Organizator: Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

mapka 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
10 + 25 =