Warszawska ‚patelnia’ szuka nowego operatora

Patelnia” to przestrzeń przed wejściem do stacji metra Centrum, którą każdego dnia odwiedzają tłumy. Jej stałym elementem są murale, tworzące rodzaj galerii na świeżym powietrzu. Dziś ogłosiliśmy konkurs na operatora tej przestrzeni.

Czekamy na najciekawsze pomysły

W piątek, 16 października, ogłosiliśmy konkurs na operatora „patelni”, który przedstawi najciekawszą koncepcją zagospodarowania przestrzeni.Oferty można składać do piątku, 23 października, do godz. 12.00.

Koncepcja zagospodarowania przestrzeni przy wejściu do stacji metra Centrum powinna zakładać jej ożywienie poprzez projekcję nastawioną na interakcję sztuki z widzem. Realizowane murale mają wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym i zachęcającym do działań. Powinna je cechować wysoka wartość artystyczna. Docenimy też uatrakcyjnienie miejsca i zwrócenie uwagi na estetykę przestrzeni.

Patelnia to miejsce na interesujące projektyPojawiające się na „patelni” murale mają wywołać u odbiorców nie tylko refleksję nad dostrzeżonym przekazem, ale zwracać uwagę na aktualne problemy społeczne czy zjawiska współczesnej kultury. To sztuka nastawiona na interakcję sztuki, historii i idei z widzem.

W ostatnich latach mogliśmy podziwiać wiele miejskich projektów, m.in. z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do UE czy obchodów 30-lecia wyborów samorządowych, ale także związany z festiwalem Muzeum Sztuki Nowoczesnej „Warszawa w Budowie”, z okazji Święta Warszawy oraz mural ze świąteczną kreacją.

Operator zrealizuje kampanie 

Wyłoniony operator, działający z ramienia m.st. Warszawy, dysponować będzie ścianami „patelni” od dnia podpisania porozumienia do 2 listopada 2023 r. W okresie udostępnienia ścian, operator wykona nie mniej niż 12 i nie więcej niż 15 murali realizujących kampanie miejskie i społeczne oraz murale według projektów własnych o czasie ekspozycji każdego nie dłuższym niż dwa miesiące.

W Konkursie mogą wziąć udział podmioty, których działalność związana jest ze sztuką Street Art, w tym organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057).

Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 − 10 =