Warszawski Dzień Energii 2014

W sobotę 13 września 2014 odbył się pierwszy Warszawski Dzień Energii 2014. Wydarzenie zainteresowało tematyką energetyki odnawialnej wielu mieszkańców Warszawy. Podczas spotkania można było zobaczyć hybrydowy transport miejski (autobus wożący wycieczki do elektrociepłowni „Siekierki”), oraz elektryczny transport osobowy. Nissan zaprezentował wchodzący właśnie do sprzedaży w Polsce elektryczny samochód dostawczy e-NV200.

Wydarzenie zorganizowało Biuro Infrastruktury m.st. Warszawy. Jednym z celów realizowanych przez Biuro Infrastruktury jest aktualizacja polityki i strategii rozwoju m.st. Warszawy w zakresie systemów energetycznych – w tym także pod kątem zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i klimatu. Warszawski Dzień Energii był szansą na pokazanie mieszkańcom Warszawy analizowanych obecnie rozwiązań i kierunków związanych z rozwojem energetyki w Warszawie.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko PGNiG Termika z licznymi atrakcjami naukowymi dla dzieci i dorosłych. Hybrydowy autobus woził chętnych na wyjątkową wycieczkę do elektrociepłowni Siekierki. Nie zabrakło „dużych” atrakcji takich jak bojowy wóz Straży Pożarnej oraz ekologiczna śmieciarka zasilana gazem CNG. Swoje stoisko przygotowała także Policja.

Nissan zaprezentował wchodzący właśnie do sprzedaży w Polsce elektryczny samochód dostawczy e-NV200. Uczestnicy Warszawskiego Dnia Energii mogli także uczestniczyć w jazdach testowych – przygotowano dwa modele samochodów elektrycznych – Nissan Leaf oraz Renault Twizy. Uczestnicy spotkania mogli ugasić pragnienie pijąc wodę z beczkowozu przygotowanego przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
1 × 30 =