Warszawskie drzewo w szczytnym celu

W czwartek, 27 kwietnia zostało posadzone drzewo, wylicytowane na aukcji wspierającej 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na placu Grzybowskim stanął dąb szypułkowy, który zwycięzca licytacji zadedykował swoim córkom.

Drzewo, odznaczające się długowiecznością oraz zwartą i gęstą koroną, zostało wylicytowane za 41,1 tys. zł. Zarówno Warszawa jak i jej mieszkańcy, tradycyjnie już od lat wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która w tym roku obchodziła 25-lecie swojej działalności.

Cieszę się, że przy tej okazji udało nam się połączyć dwie piękne inicjatywy. Zwycięzca aukcji oprócz tego, że wspomógł szczytny cel fundacji, ma również swój udział w zazielenianiu naszego miasta – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

– To super inicjatywa i jedno z piękniejszych miejsc w Warszawie – dodał Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W tym roku pieniądze, jakie zebrano podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zostaną przeznaczone na doposażenie oddziałów pediatrycznych, a także wyposażenie oddziałów geriatrycznych polskich szpitali. Tegoroczna akcja po raz kolejny przejdzie do historii. Udało się zebrać ponad 105 mln zł. Dla porównania, w zeszłym roku było to ponad 72 mln zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 − 1 =