Weź NIEMAPĘ i chodź nad Wisłę

NIEMAPA Warszawa to nowy przewodnik zachęcający do miejskich spacerów, szczególnie nad Wisłą. Atrakcyjna forma wydawnictwa zachęca by spojrzeć na dobrze znane miejsca z zupełnie nowej perspektywy.

 Bardzo cieszymy się, że wydawczynie NIEMAPY zmierzyły się z ujęciem Warszawy w tak zwartym, a zarazem niebanalnym opracowaniu. Z pewnością dzięki ich przewodnikowi na dobrze znane miejsca w stolicy wielu rodziców spojrzy ze swoimi dziećmi z zupełnie innej perspektywy. Bardzo cieszymy się także z faktu, że narracja warszawskiej NIEMAPY tak mocno ukierunkowana jest na Wisłę. Dzięki temu osoby, które jeszcze nie znają uroków nabrzeży i samej królowej polskich rzek będą miały szansę odkryć Dzielnicę Wisła – mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu Miasta Urzędu m.st. Warszawy.

 W każdym mieście chcemy zachęcić rodziców do kreatywnych spacerów – jeśli idziemy po raz setny Krakowskim Przedmieściem możemy zagrać z dzieciakami w grę przemycającą dawkę historii miasta, a jeśli mamy iść do parku, to czemu nie zajrzeć na Bródno, do Parku Rzeźb prowadzonego przez MSN? – mówią zgodnie pomysłodawczynie serii NIEMAPA. Monika Szewczyk-Wittek, koordynatorka warszawskiej NIEMAPY dodaje – Miasto żyje i trzeba mu się stale uważnie przyglądać, szukać niebanalnych miejsc i inicjatyw – zajrzeć do domków fińskich na Jazdowie, poszukać kamiennego niedźwiedzia z legendy albo śmiale podjąć wyzwanie zdobycia Korony Warszawy.

Rok Rzeki Wisły jest rokiem wyjątkowym nie tylko dla królowej polskich rzek, ale również dla mieszkańców naszego miasta. Warszawa aktywnie wspiera inicjatywy związanie z animowaniem i promowaniem przestrzeni Wisły. Przykładami projektów, które na stałe wpisały się w warszawski kalendarz są m.in. plenerowe wydarzenie Otwarcie sezonu letniego, wieczorna parada łodzi w czasie Święta Wisły czy kampania edukacyjna Dzielnica Wisła. W sezonie letnim na stołecznych plażach dyżuruje warszawski plażowy, od którego można wypożyczyć leżak, książkę albo sprzęt rekreacyjny. Dzięki wsparciu finansowemu miasta realizowane są zadania publiczne związane z Wisłą. To dzięki tym projektom można bezpłatnie uczestniczyć w ciekawych warsztatach, tematycznych spływach kajakowych czy rejsach po rzece. Równolegle prowadzone są liczne inwestycje, takie jak choćby budowa bulwarów czy tworzenie nowych przestrzeni funkcjonalnych, których przykładem jest Strefa Rekreacji Dzielnicy Wisła na plaży pod mostem Poniatowskiego.

Jedną z najnowszych inicjatyw z Wisłą w roli głównej, w którą włączyło się miasto, jest niebanalne wydawnictwo NIEMAPA. Publikacja dedykowana jest przede wszystkim rodzinom. Na najmłodszych nad Wisłą czeka wiele atrakcji, a NIEMAPA będzie doskonałym przewodnikiem podczas spacerów po Warszawie. Bogato ilustrowana i kolorowa mapa oprowadza nas po miejscach znanych, takich jak Centrum Nauki Kopernik, Muzeum nad Wisłą czy ogrody BUW, ale także zachęca do poznania nowych miejsc. W trasę z NIEMAPĄ warto zabrać kredki by samemu stać się autorem i twórcą ciekawych rozwiązań. Na NIEMAPIE jest bowiem przestrzeń do zagospodarowania przez każdego młodego podróżnika.

Bezpłatne egzemplarze NIEMAPY dostępne są u warszawskich plażowych, w punktach na plażach: Saska, Poniatówka, Żoliborz, Rusałka oraz Wawer.

Wydawca NIEPAMY Warszawa to „Mamy Projekt”

 

 

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *