Zamknięta ulica – Otwarta Ząbkowska, czyli w weekendy literatura, kuchnia, muzyka, teatr

We wtorek, 12 lipca o godz. 14.00 (Ogród Ząbkowska, ul. Ząbkowska 9a) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową na temat festiwalu Otwarta Ząbkowska, czyli jednej z najciekawszych inicjatyw na kulturalnej mapie stolicy. Festiwal jest realizowany w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

fot_Arek_Drygas_OtwartaZabkowska2015

W konferencji prasowej udział wezmą: Michał Olszewski – zastępca Prezydent m.st. Warszawy, Paweł Łysak – dyrektor Teatru Powszechnego, Rafał Szczepański – wiceprezes BBI Development, Adam Lisiecki z Muzeum Warszawskiej Pragi oraz inicjatorzy i twórcy projektu. Festiwal odbędzie się w lipcu i sierpniu 2016 r. Wydarzenie jest realizowane w ramach miejskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji we współpracy Teatru  Powszechnego z praskimi animatorami, artystami, organizacjami pozarządowymi, Muzeum Warszawskiej Pragi i Centrum Praskim Koneser.

Co to jest Zintegrowany Program Rewitalizacji do 2022 roku?

Program rewitalizacji wpływa na rozwój prawej strony Warszawy na wielu płaszczyznach. Zmiany dotyczą nie tylko budowy nowych obiektów, gruntownych remontów i modernizacji już istniejących kamienic, ale również aktywizacji gospodarczej i podnoszenia aktywności zawodowej mieszkańców, zapobiegania wykluczeniu dzieci, młodzieży, osób bezrobotnych, czy seniorów. Działania w ramach nowego programu rewitalizacji skupiają się w trzech dzielnicach (Praga-Północ, Praga-Południe, Targówek) na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Łącznie mieszka tam 130 tysięcy osób (tyle, ile np. w Płocku). Warszawa przeznacza na te działania 1,4 mld zł.

W załączeniu – zdjęcia z festiwalu Otwarta Ząbkowska w 2015 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
23 − 19 =