ZTM Warszawa wyróżnia wszystkie pojazdy niskoemisyjne

Warszawski Zarząd Transportu Miejskiego postanowił wyróżnić autobusy o napędzie alternatywnym. Na pojazdach pojawiły się napisy „jestem elektryczny”, „jestem hybrydowy” lub „jestem ekologiczny – CNG / LNG”.

 

Jak pisaliśmy niedawno, warszawskie autobusy elektryczne zostały oznaczone dodatkowymi naklejkami. – Uzupełnienie oznakowania obejmie wszystkie autobusy o ograniczonej emisji zanieczyszczeń – przede wszystkim autobusy elektryczne, ale także hybrydowe oraz gazowe. Koncepcja wyróżnienia takich pojazdów była planowana od dawna. Impulsem do uporządkowania i rozszerzenia zakresu było pojawienie się testowego autobusu elektrycznego Solaris Urbino 18 w ubiegłym roku. Po uzgodnieniu sposobu standardowego oznakowania rozpoczęła się faza wdrożenia – informuje Michał Grobelny z biura prasowego ZTM Warszawa.

Naklejki pojawią się na pojazdach wszystkich przewoźników. – Planowane jest, aby proces zakończył się najpóźniej w lipcu przy czym zdecydowana większość pojazdów w MZA i wszystkie w Mobilisie będą oznakowane jeszcze w czerwcu – mówi Grobelny.

Jak informuje ZTM, obecnie w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego eksploatowanych jest 21 autobusów elektrycznych (MZA, kolejne 10 właśnie trafia do eksploatacji), 35 pojazdów o napędzie gazowym (MZA) oraz 10 autobusów hybrydowych (5 MZA i 5 Arriva). Już niedługo dołączy do nich 61 hybryd obsługiwanych przez firmę Mobilis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *