Zwycięskie projekty budżetu partycypacyjnego 2017

Dzięki tysiącom głosów mieszkańców zostaną zrealizowane projekty zmieniające nasze miasto. Znamy już wyniki głosowania na projekty w ramach trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego w Warszawie.

Już po raz trzeci mieszkańcy współdecydowali o tym, na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta. We wtorek, 12 lipca, w Teatrze Powszechnym ogłoszone zostały zwycięskie projekty kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego. – To jest taki projekt, w którym mieszkańcy mogą decydować od początku do końca, co zmienić w swoim otoczeniu. Dziękujemy warszawiakom za ich aktywność – mówi Jarosław Jóźwiak, zastępca Prezydent m.st. Warszawy.

BudzetPartycyp_wyniki2

Wyniki trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego

W ramach budżetu partycypacyjnego do podziału było ponad 58 milionów złotych. Mieszkańcy zgłosili 2 649 projekty, do etapu głosowania zostało zakwalifikowanych 1 750 projektów dotyczących 18 dzielnic. Głosowało 128 406 warszawiaków. Zrealizowanych będzie 770 projektów na łączną kwotę 54 214 758,2 zł. W sumie oddanych zostało 128 406 głosów: 95% – elektronicznie, 5% – z wykorzystaniem papierowych kart do głosowania. 59% osób głosujących stanowiły kobiety, a 41% mężczyźni.

Największe zainteresowanie głosowaniem odnotowano w dzielnicy Żoliborz, gdzie udział w głosowaniu wzięło ponad 10% mieszkańców tej dzielnicy. Na kolejnych miejscach pod względem zainteresowania znalazły się dzielnice: Wilanów (ponad 9%), Mokotów (9%) oraz Białołęka (prawie 9%). Większość głosów na projekty we wszystkich dzielnicach została oddana z wykorzystaniem elektronicznego narzędzia do głosowania.

BudzetPartycyp_wyniki2017

Najwięcej projektów trafiło do realizacji w dzielnicy Mokotów (82), najmniej – w dzielnicy Ursus i Rembertów (po 13). Obszarami o największej liczbie zwycięskich projektów (po 19 projektów) były: obszar 2 (Choszczówka, Dąbrówka Szlachecka, Białołęka Dworska, Henryków, Szamocin) na Białołęce i rejon D na Mokotowie. Najmniej projektów (po jednym) zwyciężyło w obszarach: Chrzanów, Jelonki Północne, Jelonki Południowe (Bemowo), Radiowo, Wólka Węglowa, Placówka, Huta (Bielany), Marysin Wawerski Południowy (Wawer), Zarzeń (Wawer). Projektem o największej liczbie zdobytych głosów był projekt „Kolejne 50 drzew dla Ursynowa”, który uzyskał 3068 głosów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
15 × 30 =