100 hektarów dla Lasów Miejskich

Od początku kadencji Rafała Trzaskowskiego warszawskie Lasy Miejskie otrzymały pod opiekę ponad 100 hektarów gruntów. Docelowo wszystkie te tereny mają zostać obsadzone drzewami i krzewami. Wczoraj, wspólnie z miejskimi leśnikami i uczniami pobliskiej szkoły, prezydent sadził drzewa w Lesie Bemowo.

W Warszawie rośnie ponad 9 mln drzew. Ta liczba rośnie z każdym rokiem.

– Od początku mojej kadencji udało nam się zasadzić ponad 600 tys. drzew, głównie razem z leśnikami z Lasów Miejskich. A dzisiaj za mną razem z dzieciakami z okolicznych szkół sadzimy między innymi wiązy. Drzewa sadzi się z reguły do końca kwietnia, jednak tutaj teren jest podmokły, dlatego mogliśmy sobie na to pozwolić na początku maja – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Miejmy nadzieję, że tych drzew w Warszawie będzie coraz więcej – dodaje. 

Wczorajsze sadzenie zorganizowano na terenie Lasu Bemowo, na jednej z działek przekazanych warszawskim leśnikom decyzją prezydenta. W ciągu ostatnich kilku lat powierzchnia terenów, które pod swoją opiekę otrzymały Lasy Miejskie – Warszawa, zwiększyła się o ponad 100 hektarów.

W akcji sadzenia w Lesie Bemowo prezydentowi towarzyszyli m.in. miejscy leśnicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej. Dzięki temu teren ten wzbogacił się o kilkaset nowych sadzonek. A w ostatnim czasie przybyło tu już łącznie 21 tys. olsz, topól i wiązów.

Miejscy leśnicy planują posadzić wiosną w sumie ponad 60 tys. drzew. Większość z nich urozmaici drzewostany Lasu Bemowo i Lasu Kabackiego. 

Nie tylko w lesie

Zieleni przybywa też w przestrzeni miejskiej – w parkach, na skwerach i przy ulicach w ramach miejskich inwestycji. Kolejne z planowanych tysiąca drzew posadzono m.in. przy ul. Kondratowicza w ramach rewitalizacji terenu po otwarciu stacji metra.

Drzewa i krzewy pojawiają się też w miejscach, które wskazują mieszkańcy – np. w ramach projektów z budżetu obywatelskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
15 ⁄ 5 =