Rozpoczęły się rezerwacje online nowej elektrycznej Toyoty bZ4X

Na stronie toyota.pl została uruchomiona rezerwacja online nowego modelu bZ4X z bateryjnym napędem elektrycznym. Nowy bezemisyjny SUV średniej wielkości to pierwszy model z linii bZ (beyond Zero), opartej na architekturze eTNGA. Jego nowoczesna konstrukcja, bezemisyjny napęd i zaawansowane technologie dostępne w standardzie korespondują z nowoczesną formą składania rezerwacji przez internet. Klienci, którzy zarezerwują samochód przez formularz na stronie Toyoty, będą mieli pierwszeństwo w realizacji zamówień.

Elektryczna Toyota bZ4X jest dostępna w czterech wersjach wyposażenia i w dwóch konfiguracjach napędu – z 204-konnym silnikiem napędzającym przednią oś lub z napędem na cztery koła XMODE opartym na współpracy dwóch silników elektrycznych o łącznej mocy 217 KM. Zasila je bateria o pojemności 71,4 kWh, utrzymywana w optymalnej temperaturze przez system ogrzewania i chłodzenia. System ten zapobiega spadkowi jej pojemności zimą oraz przegrzewaniu podczas szybkiej jazdy czy podczas ładowania, które dzięki temu przebiega szybciej.

Po wejściu na rynek bZ4X Toyota będzie oferowała w segmencie D-SUV trzy różne zelektryfikowane napędy – nowy elektryczny model dołączy do niskoemisyjnego RAV4 Hybrid oraz ładowanego z zewnętrznej sieci RAV4 Plug-in Hybrid. Wszystkie trzy modele są dostępne z napędem na cztery koła, opartym na dodatkowym silniku elektrycznym przy tylnej osi.

Najnowocześniejsze technologie w podstawowym wyposażeniu
Już podstawowa wersja Comfort zawiera najnowsze technologie z dziedziny bezpieczeństwa, multimediów, łączności i zarządzania energią. Toyota bZ4X Comfort otrzymuje pompę ciepła, ogrzewającą samochód przy zużyciu 1/3 energii, której potrzebuje klasyczna nagrzewnica. W aucie znajdziemy też dwustrefową klimatyzację automatyczną z nawiewami w drugim rzędzie siedzeń, aluminiowe felgi 18 cali, przednie światła LED z jedną soczewką czy inteligentny kluczyk.

System multimedialny nowej generacji Toyota Smart Connect® także jest dostępny już w podstawowej wersji Comfort. Zawiera 8-calowy ekran dotykowy, kamerę cofania, systemy Apple CarPlay® i Android Auto™ z bezprzewodowym połączeniem z telefonem, nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych, a także inteligentnego asystenta głosowego, który rozpoznaje, czy komendę wypowiedział kierowca czy pasażer na przednim fotelu. Posiadacz nowego bZ4X w podstawowej wersji może także korzystać z darmowej aplikacji na telefon MyT, zawierającej różnego rodzaju usługi zdalne, w tym uruchamianie świateł awaryjnych oraz odblokowywanie i blokowanie zamka centralnego poprzez aplikację w telefonie. Multimedia będą za zgodą właściciela aktualizowane i rozbudowywane online, dzięki czemu samochód będzie zawsze dysponował najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Nie trzeba do tego celu podłączać internetu z telefonu – Toyota bZ4X jest wyposażona we własną kartę SIM, czyli niezależny dostęp do internetu za pośrednictwem modułu DCM.

Elektryczna Toyota bZ4X w wersji Comfort kosztuje od 201 900 zł. Miesięczne raty w Leasingu KINTO ONE wynoszą od 2 240 zł netto.

Nowa generacja systemów bezpieczeństwa w standardzie
Toyota bZ4X już w podstawowej wersji Comfort została wyposażona w zupełnie nową generację systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota T-MATE. Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) z systemem wykrywania pieszych, rowerzystów i motocyklistów został rozbudowany o nowe funkcje zapobiegania kolizjom z pojazdami nadjeżdżającymi z naprzeciwka, wykrywania nadjeżdżających samochodów na skrzyżowaniach, system ostrzegania o pojazdach włączających się do ruchu, asystenta ograniczenia przyspieszania przed poprzedzającym pojazdem przy niskich prędkościach i układ awaryjnego zatrzymania pojazdu (EDSS). Oprócz tego zostały usprawnione funkcje asystenta jazdy na skrzyżowaniach oraz wspomagania kierownicy w razie ryzyka zderzenia, która pomaga bezpiecznie ominąć przeszkodę.

Samochód jest wyposażony także w usprawniony inteligentny tempomat adaptacyjny (IACC) działający w pełnym zakresie prędkości, układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) funkcją powrotu na zadany tor jazdy (SC), asystenta utrzymania pasa ruchu (LTA), automatyczne światła drogowe (AHB), rozbudowany układ rozpoznawania znaków drogowych (RSA), system wykrywania zmęczenia kierowcy (SWS) i automatyczne powiadamianie ratunkowe (eCall). Inne systemy, które w zwykle należą wyższego wyposażenia, w nowej elektrycznej Toyocie są ofertowane w standardzie. Chodzi o system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC) i zjazd ze wzniesienia (DAC). Systemy bezpieczeństwa również będą za zgodą właściciela na bieżąco aktualizowane online.

Wersja Prestige z 12,3-calowym ekranem dotykowym
Wersja Prestige została tak skonfigurowana, aby odpowiadać na potrzeby największej grupy nabywców bZ4X. System multimedialny Toyota Smart Connect otrzymał pełnowymiarowy ekran dotykowy 12,3 cala, a nawigacja Connected – tryb pracy offline. Samochód został wzbogacony o trójsoczewkowe przednie światła LED, elektryczną regulację fotela kierowcy, podgrzewanie przednich foteli, kierownicy i wycieraczki przedniej szyby, tylne czujniki parkowania, zamykaną ładowarkę indukcyjną telefonu z przejrzystą pokrywą, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika otwierane bezdotykowo, przyciemniane tylne szyby i tylny spojler.

Wersję Prestige można rozbudować o pakiet Tech, zawierający m.in. system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni oraz tylne czujniki parkowania z funkcją hamowania przed obiektami i samochodami.

Elektryczny bZ4X Prestige jest dostępny od 217 900 zł lub od 2 415 zł netto w Leasingu KINTO ONE. Auto w tej wersji z napędem 4×4 XMODE kosztuje od 231 900 zł. Pakiet Tech wymaga dopłaty 3 000 zł.

Wersja Executive z autonomicznym parkowaniem
Toyota bZ4X w wersji Executive to samochód dla wymagających, którzy docenią panoramiczny szklany dach, system autonomicznego, zdalnego parkowania T-MATE z funkcją pamięci miejsc, uruchamianego za pomocą telefonu, monitor panoramiczny z systemem kamer 360 stopni, podgrzewane i wentylowane fotele z perforacją i pamięcią ustawień, tapicerkę z wysokiej jakości ekologicznej skóry, a także asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu (SEA) i system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM). Stylistyka auta zyskuje za sprawą dwukolorowego nadwozia z czarnym dachem, lakierowanego grilla czy aluminiowych felg 20 cali. Auto w tej wersji można wzbogacić o system Premium Audio JBL z 9 głośnikami.

Cena Toyoty bZ4X w wersji Executive z napędem na przód wynosi 239 900 zł, a z napędem na cztery koła XMODE 253 900 zł. Raty w programie Leasing KINTO ONE zaczynają się od 2 752 zł netto.

Limitowana wersja Premiere Edition z solarnym dachem
Osoby szczególnie zainteresowane ekologią zwrócą uwagę na specjalną, limitowaną wersję Premiere Edition, która jako jedyna otrzymuje dach solarny. Panele fotowoltaiczne mogą wygenerować dziennie energię wystarczającą do przejechania maksymalnie 10,9 km lub do naładowania 140 telefonów od 0 do 100%. W ciągu roku system wytworzy maksymalnie energię na pokonanie 1800 km. Podczas postoju, przy wyłączonym silniku dach solarny ładuje baterię trakcyjną, a podczas jazdy zasila urządzenia pokładowe, w ten sposób pośrednio wydłużając zasięg samochodu.

Model bZ4X Premiere Edition zyskuje względem wersji Executive także podgrzewane skrajne siedzenia z tyłu, system Premium Audio JBL z 9 głośnikami w standardzie oraz dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe, czyli czujnik zbicia szyby i czujniki przechyłu systemu alarmowego. Standardowo we wszystkich wersjach auto otrzymuje zaawansowany system znakowania pojazdu technologią syntetycznego DNA, rekomendowany przez Policję, immobilizer i czujnik wtargnięcia do pojazdu, a od wersji Prestige także chromowane nakrętki antykradzieżowe do kół aluminiowych.

Specjalna wersja bZ4X Premiere Edition z dachem fotowoltaicznym i napędem XMODE kosztuje 263 900 zł. Nowy elektryczny SUV w najwyższej wersji jest oferowany w programie Leasing KINTO ONE od 3 032 zł netto miesięcznie.

Akcesoria
Nowego elektrycznego SUV-a Toyoty można kupić razem z ładowarką Wallbox Home za 3 500 zł lub Wallbox Connected w cenie 6 500 zł. Fotelik Takata MAXI Plus i uchwyt na tablet kosztują łącznie 2 000 zł. Możliwości transportowe auta można zwiększyć przy pomocy bagażnika dachowego z boxem Thule Touring 600 w promocyjnej cenie 3 200 zł (zamiast 3 900 zł) lub demontowalnego haka holowniczego z uchwytem na rower i wiązką 13PIN za 4 000 zł zamiast 5 000 zł. Pakiet Protection zawierający dywaniki gumowe, wykładzinę bagażnika, wykładzinę ochronną na tylne siedzenia i osłony przeciwbłotne jest dostępny w cenie 1 000 zł zamiast 1 600 zł. Na dowolne akcesoria można zyskać rabat 1 000 zł, aktywując aplikację MyT w telefonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 + 17 =