innogy uruchamia największy elektryczny carsharing w Polsce

Warszawiacy będą mieli do dyspozycji aż pięćset BMW i3 napędzanych wyłącznie energią elektryczną. To największy carsharing wykorzystujący BMW i3 na świecie.

Pierwszy w Warszawie carsharing oparty wyłącznie na elektrycznych modelach BMW pozwala mieszkańcom miasta doświadczyć czystej radości z jazdy elektrykiem. Docelowo w ramach innogy go! udostępnionych zostanie pięćset BMW i3, w tym trzydzieści BMW i3s, które zapewniają jeszcze większą dynamikę jazdy. Obie wersje wyposażone są w baterię o pojemności 94 Ah, która zapewnia realny zasięg do 200 km w codziennej eksploatacji.

„Jesteśmy dumni, że w ramach elektrycznego carsharingu innogy go!, na ulice Warszawy trafią elektryczne BMW. Będzie to największa flota carsharingowa oparta na BMW i3 na świecie. Dla BMW Group elektromobilność oraz usługi mobilnościowe są kluczowymi strategicznymi kierunkami rozwoju. Nasze wysiłki koncentrują się na wprowadzaniu na drogi coraz większej liczby zelektryfikowanych modeli, przyczyniając się w ten sposób do rozwoju zrównoważonej mobilności”- powiedział Baudouin Denis, dyrektor generalny BMW Group Polska.

Czysta odpowiedź na wyzwania miejskiego życia.

Elektryczny carsharing to nowa jakość mobilności w przestrzeni miejskiej, bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z utrzymaniem prywatnego samochodu. Rozwój usług mobilnościowych przyczynia się do zmniejszenia ogólnej liczby pojazdów na drogach. Niezależne badania pokazują, że każdy współdzielony samochód zastępuje co najmniej trzy prywatne. W efekcie wpływa na redukcję korków w mieście oraz większą dostępność miejsc parkingowych. Carsharing oparty na BMW i3 pozwala także korzystać z przywilejów gwarantowanych kierowcom samochodów elektrycznych przez nowe prawo. Możliwość jazdy po buspasach czy darmowe parkowanie w obszarach płatnych to benefity szczególnie istotne w dużych aglomeracjach miejskich. Elektryczne samochody przyczyniają się także do ograniczenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza w mieście.

„BMW i3 to model od początku zaprojektowany pod kątem elektrycznej mobilności. Jest produkowany jest w fabryce w Lipsku zasilanej przez energię wiatrową, a w jego wnętrzu znajdziemy wiele materiałów pozyskanych z surowców naturalnych lub odzysku. Aż 95% pojazdu można poddać recyklingowi. Co ważne, nie generuje lokalnych emisji, jest dynamiczny, zwrotny i wygodny, a więc idealnie nadaje się do miasta” – podkreśla Tomasz Gałaszkiewicz, Electromobility Manager, BMW Group Polska.

Łatwa obsługa i szybki dostęp.

Samochody BMW i3 w ramach carsharingu innogy go! można wypożyczyć przez dedykowaną aplikację mobilną innogy go! dostępną dla systemów Android i iOS, która zapewnia prosty i szybki dostęp do usługi. Koszt jazdy BMW i3 wynosi 1,19 zł/minutę, zaś BMW i3s – 1,49 zł/minutę. Istnieje także możliwość wypożyczenia samochodów na dłużej. Pakiety dobowe to koszt odpowiednio 239 zł i 299 zł. Nowi użytkownicy za pierwszą 15-minutową jazdę zapłacą 1 grosz.

W ramach usługi innogy go! zapewniony jest także serwis związany z ładowaniem. Firma wykorzystuje do tego celu dedykowaną sieć 30 szybkich punktów ładowania, tzw. superchargerów o mocy 50 kW, które są w stanie naładować baterię BMW i3 do 80% w 40 – 50 minut. Opcjonalnie, użytkownik elektrycznego carsharingu może podłączyć samochód do jednej z ogólnodostępnych stacji ładowania innogy na terenie Warszawy i okolic. Lista punktów dostępna jest na mapie w aplikacji mobilnej innogy go!

„innogy od lat z powodzeniem rozwija segment e-mobility w Polsce, tworząc sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferując usługi i produkty mające na celu popularyzację transportu elektrycznego. W odpowiedzi na rosnącą społeczną świadomość ekologiczną, dostarczamy mieszkańcom Warszawy możliwość sprawnego, komfortowego, a przede wszystkim niskoemisyjnego poruszania się po mieście. Auta elektryczne korzystają też z wielu przywilejów w ruchu drogowym, przez co przyczyniają się do zmniejszania korków, są też bardzo ciche, co przekłada się na redukcję poziomu hałasu na ulicach. E-car sharing od innogy jest więc propozycją, która wpłynie na poprawę jakości życia w stolicy – powiedział Filip Thon, Prezes Zarządu innogy Polska.

Nowe oblicze zrównoważonej mobilności. 

Dla BMW Group rozwój elektromobilności i usług mobilnościowych jest niezwykle ważny. Obok jazdy autonomicznej i technologii łączności, to dwa kluczowe filary strategii firmy. W 2018 r. sprzedaż zelektryfikowanych pojazdów BMW Group wyniosła ponad 140.000 egzemplarzy, co oznacza wzrost o 38% w stosunku do roku poprzedniego. W Polsce dzięki 164 rejestracjom, BMW i3 odnotowało 40% wzrost w stosunku do 2017 roku. Nowa wersja BMW i3 dostępna jest w wersji z akumulatorami 120 Ah, wtedy jego zasięg wzrasta o prawie 30%, do 260 km.

Plany firmy w obszarze elektrycznej mobilności są ambitne. Do 2025 roku BMW Group wprowadzi na rynek 25 zelektryfikowanych modeli, w tym 12 w pełni elektrycznych. W tym roku zostanie zaprezentowane pierwsze elektryczne MINI, a do 2021 roku gamę modeli napędzanych wyłącznie prądem uzupełnią BMW iX3, BMW i4 oraz BMW iNEXT.

BMW Group intensywnie rozwija swoje usługi mobilnościowe. Firma rozpoczęła współpracę z Daimler AG, której celem jest oferowanie kompleksowych rozwiązań dla zrównoważonej mobilności w mieście. Firmy planują zainwestować w tym obszarze ponad 1 miliard euro. Oferta pięciu spółek joint venture obejmie współdzielenie pojazdów, usługi przewozowe, parkowania, ładowania oraz carsharingu. Już teraz korzysta z nich 60 milionów użytkowników na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
28 ⁄ 7 =