III Kongres producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania

Kongres odbył się 21 marca 2019 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.
ul. Rektorska 4; 00-614 Warszawa.

III Kongres – program

Prezentacje Partnerów III Kongresu:

Prezentacja Renault
Prezentacja RAFAKO
Prezentacja Lasy Państwowe
Prezentacja PSPA – Fundusz Niskoemisyjnego Transportu
Prezentacja PSPA – Elektromobilność jako element smart city
Prezentacja Politechniki Lubelskiej – Układ ładowania pojazdów elektrycznych zintegrowany z infrastrukturą oświetleniową.
Prezentacja BTO


Prezentacja MZA

Powojenna historia polskiej elektromobilności zaczyna się w latach 70 ubiegłego wieku od próby elektryfikacji napędów w produkowanych ówcześnie samochodach osobowych, dostawczych i autobusach. Na polskich drogach miały pojawić się elektryczne Fiaty, Nysy czy Berliety. Na planach się skończyło. W 2016 roku podjęto próbę reanimacji polskiego przemysłu motoryzacyjnego ogłaszając plany budowy auta elektrycznego dla mas. W 2018 wprowadzono ustawę o elektromobilności a w roku 2025, według planów rządowych, po polskich drogach ma jeździć milion aut z napędem elektrycznym.

Światowy przemysł motoryzacyjny tak przyspieszył, że już coraz trudniej zapamiętać nowe nazwy samochodów, które są już w sprzedaży i kolejne prototypy, które niedługo będą dostępne w salonach samochodowych. Trendowi temu sprzyja technologiczny wyścig w produkcji baterii do zasilania pojazdów z silnikiem elektrycznym. Nowo otwarta fabryka LG w Polsce ma tak dużo zamówień, że już musi rozbudować swoje moce produkcyjne. Szkoda tylko, że nie ma tam produkcji baterii dla polskich aut.

W każdym dużym projekcie nadchodzi czas na korektę kursu. Rządowy projekt elektryfikacji transportu to śmiałe zamierzenie, które nie uniknęło jednak mielizn.

Podczas Kongresu chcemy takie pojęcia, a właściwie slogany funkcjonujące w dyskursie publicznym, jak: „1 milion aut elektrycznych”, „6400 punktów do ładowania”, „polski samochód elektryczny”, „sieci tego nie wytrzymają”, „nie starczy mocy”  „zielona energia dla samochodu elektrycznego” skonfrontować z biznesem, ekonomią, polityką i nauką. Z praktykami, którzy wiedzą, że na obecnej światowej wojnie technologicznej wygrywa tylko ten kto inwestuje w innowacje i wprowadza je do sprzedaży.

III Kongres stawia na dyskusję. Czasami ostrą ale, mamy nadzieję, taką, która skoryguje kurs polskiej elektromobilności.

Podczas III Kongresu będą prezentowały się Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej. Partenarmi Kongresu są: Renault, Rafako i PGE Dystrybucja. 

Organizatorem Kongresu jest Miasto Stołeczne Warszawa, CZIiTT Politechniki Warszawskiej i Fundacja Nasza Energia. 

Kongres organizowany jest w ramach VI Warszawskich Dni Energii 2019.

Wstęp na Kongres jest wolny. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu.

Poniżej przedstawiamy Koła Naukowe Politechniki Warszawskiej, które będą prezentowały się podczas Kongresu.

Poniżej przedstawiamy Partnerów merytorycznych Kongresu.

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie ich swobodnego przepływu (tzw. RODO).

Państwa dane zostały pozyskane z publicznie dostępnych źródeł lub podane przez Państwo w procesie rejestracji na potrzeby realizacji wydarzenia „II Kongres producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania”.

Podanie przez Państwo danych osobowych przy zgłoszeniu swojego uczestnictwa w wydarzeniu „III Kongres producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania” jest dobrowolne, jednak ich niepodanie uniemożliwia uczestnictwo w wydarzeniu.

Administratorem danych osobowych jest: Fundacja Nasza Energia z siedzibą w Warszawie (02-796) przy ulicy Jana Rosoła 17 lok. 10. Mogą Państwo skontaktować się z Administratorem wysyłając wiadomość na adres poczty elektronicznej: rzecznik@wde.warszawa.pl

Państwa dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej i nie będą poddawane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji.

Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych mają Państwo prawo dostępu do swoich danych oraz prawo ich zmiany, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.

Po zgłoszeniu sprzeciwu dane zostaną usunięte w ciągu 30 dni lub w terminie określonym odpowiednim regulaminem, gdy dane nie będą już niezbędne do celów dla których zostały zebrane.

Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawo do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.