WDE 2018

To już piąta edycja. II Kongres producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury do ich ładowania rozpoczął Warszawskie Dni Energii 2018. Najważniejszym wydarzeniem WDE w 2018 r. będzie piknik plenerowy, zaplanowany na 27 maja 2018r. w Multimedialnym Parku Fontann. Wydarzenie stanie się wstępem do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Energii 2018.

Co roku zachęcamy Partnerów i Sponsorów WDE do szukania nowych pomysłów i skojarzeń. Staramy się zachęcać do nieszablonowego przedstawienia fizycznych problemów współczesnego świata. W tym roku organizatorzy chcą aby wydarzenie zostało zbudowane wokół tematu „Energia – jej rodzaje i przemiany”.

Co to jest energia? Czy energia się zachowuje? Energia jest tu i tam. Z energią mamy wiele kłopotów. Jest niewidoczna. Czy ktoś widział energię potencjalną czy kinetyczną? Czy można zobaczyć energię gazu? A energia oddziaływań społecznych to dopiero ciemna magia. Podobnie jak energia elektryczna. Energią przyszłego transportu żyje cały kraj. Program elektromobilności rozbudził emocje a o pojazdach elektrycznych coraz częściej rozmawiają nawet przedszkolaki. Z właściwą sobie energią. Miejska energetyka przyszłości bezpośrednio związana jest z budownictwem. Inteligentny i tani dom, który może produkować energię to już nie jest marzenie fantastów a produkcja energii z odpadów komunalnych to rzeczywistość Warszawy. Transport indywidualny i indywidualna produkcja ciepła to główne przyczyny zanieczyszczenia powietrza w Warszawie. Stan powietrza ma ogromny wpływ na jakość życia w mieście. Ogrzewanie bez smogu? Czy jesteśmy w stanie powiększyć sieć ciepłowniczą w Warszawie i gminach ościennych? Ile kosztuje czyste powietrze? A powietrze to przecież forma energii.

Tematyka energii jest bardzo obszerna. Szanowni Państwo zachęcamy do twórczego spojrzenia na WDE tak aby goście wydarzenia mogli pogłębić swoją wiedzę i świadomie wejść w interakcje. Spotkanie z nauką i miejskimi technologiami przyszłości nie może być nudne. Czekamy na Państwa pomysły i propozycję pokazów.