Z PZU bezpieczniej na hulajnodze

Hulajnogi elektryczne to coraz popularniejszy środek transportu. Polacy korzystają z nich nie tylko w dużych miastach, ale również w wakacyjnych kurortach. Dla miłośników elektrycznych jednośladów PZU przygotowało ofertę specjalną dedykowaną użytkownikom hulajnóg. 

Zainteresowanie urządzeniami transportu osobistego (UTO) takimi jak hulajnogi elektryczne, jest coraz większe. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprawiają, że Polacy chętnie sięgają po hulajnogi elektryczne. Wiele osób wypożycza hulajnogi, a nawet decyduje się na zakup takiego pojazdu, by uniknąć podróżowania komunikacją miejską w obawie przed zarażeniem się koronawirusem.

PZU Bezpiecznie na hulajnodze to ubezpieczenie pakietowe, złożone z kilku ubezpieczeń składowych: ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, a dla właścicieli także casco hulajnogi czyli ubezpieczenia od zniszczenia, uszkodzenia czy kradzieży.

– Dzięki ubezpieczeniu PZU Bezpiecznie na hulajnodze, jeśli wyrządzi się komuś szkodę jadąc na hulajnodze – potrąci pieszego lub zarysuje auto, straty pokryje PZU. Pakiet przewiduje ochronę nawet wtedy, kiedy wypożyczymy hulajnogę elektryczną u operatora i podczas jazdy ją uszkodzimy. W ramach OC PZU pokryje szkody w takiej hulajnodze do 1000 zł. Elastyczna polisa ochroną ubezpieczeniową obejmuje również użytkownika jeśli wypożyczy hulajnogę np. na minuty lub na kilka dni podczas urlopu nad morzem – mówi Paweł Żmudzki – Dyrektor ds. Ubezpieczeń Majątkowych w PZU.

PZU Bezpiecznie na hulajnodze to pakiet w czterech wariantach do wyboru, czyli sami dopasowujemy sumę ubezpieczenia do naszych indywidualnych potrzeb, a także decydujemy czy potrzebujemy ochrony na miesiąc czy na rok. Dostępna jest także wygodna opcja z automatycznym odnowieniem polisy.  

Elektryczne jednoślady jeżdżą szybko, mają małe koła i są mniej zwrotne od rowerów. – Od kilku lat obserwuję wyraźny wzrost liczby operacji, które są następstwem wypadków na hulajnogach elektrycznych. Większość naszych pacjentów korzystających z tej formy transportu ulega wypadkom na ścieżkach rowerowych w wyniku zderzenia z rowerzystami lub pieszymi Do najczęstszych urazów należą złamania, skręcenia oraz urazy głowy. Wielu z nich można byłoby uniknąć, gdyby użytkownicy zakładali kaski i ochraniacze oraz korzystali ze sprzętu pojedynczo, zgodnie z jego przeznaczeniem. Należy pamiętać, że wszystkie urazy mogą mieć poważne skutki zdrowotne, z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu włącznie. Powrót do pełnej sprawności po leczeniu operacyjnym złamania trwa między 3 a 6 miesięcy, dlatego warto zachować ostrożność, aby nieprzerwanie cieszyć się z aktywności fizycznej – komentuje dr n. med. Paweł Adamczyk, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu z Centrum Medycznego Gamma w Warszawie.

W zderzeniu z autem czy pieszym możemy sami ponieść obrażenia, nierzadko dotkliwe, warto wziąć to pod uwagę i się ubezpieczyć. PZU w ramach pakietu zapewnia wsparcie finansowe hulajnogisty w sytuacji, w której doznał trwałego uszkodzenia ciała. Z ubezpieczenia NNW zwracane są także koszty leczenia i rehabilitacji. W ramach usług assistance zapewniony jest dowóz rehabilitanta i pielęgniarki do domu poszkodowanego, a także domowa wizyta lekarza.

Natomiast dzięki casco hulajnogi, właściciel może spać spokojnie, PZU zapłaci za szkody polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu lub utracie hulajnogi w efekcie wypadku, a jeśli hulajnogę zabezpieczyliśmy zgodnie z wymaganiami przewidzianymi w umowie np. przypięliśmy ją za koło za pomocą linki stalowej czy łańcucha z zamkiem do elementu, który jest związany na stałe z podłożem,  także w razie kradzieży.

Szczegółowa oferta ubezpieczenia PZU Bezpiecznie na hulajnodze dostępna jest na:

https://bezpiecznienahulajnodze.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
26 ⁄ 2 =