Przedłuż termin i korzystaj ze zniżek

30 września stracą ważność e-hologramy wgrane na kartach miejskich. Jeśli płacisz podatki w stolicy i korzystasz ze zniżek w ramach tzw. Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka warto przedłużyć termin ich ważności.

Osoby, które korzystają z Karty warszawiaka lub Karty młodego warszawiaka, mieszkają w Warszawie i rozliczyły podatek dochodowy od osób fizycznych za 2016 rok w jednym ze stołecznych urzędów skarbowych, powinny do 30 września przedłużyć ważność e-hologramu.

Można to zrobić w najbliższym stacjonarnym lub mobilnym automacie biletowym. Cały proces jest bardzo prosty i szybki. Po włożeniu karty do czytnika należy wybrać opcję „Przedłuż ważność e-hologramu”, a następnie potwierdzić posiadanie uprawnień do korzystania ze zniżek. Kolejnym krokiem jest zapoznanie się z regulaminem, złożenie oświadczenia (że zgadzamy się na okazanie stosownych dokumentów poświadczających uprawnienia do Karty warszawiaka) i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Ważność hologramu – do 30 września 2018 r. – można również przedłużyć w dowolnym Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM (POP) lub dzielnicowym Wydziale Obsługi Mieszkańców (WOM).

Jak wyrobić Kartę warszawiaka lub młodego warszawiaka?

Osoby mieszkające i płacące podatek PIT w Warszawie mogą korzystać ze specjalnych ulg na bilety komunikacji miejskiej w ramach tzw. Karty warszawiaka i Karty młodego warszawiaka. Dodatkowe zniżki oferują też m.in. kina, muzea i teatry, kluby fitness i pływalnie, restauracje, kawiarnie, szkoły językowe i muzyczne, ośrodki wypoczynkowe, serwisy samochodowe i motocyklowe oraz księgarnie (więcej informacji na: www.karta.um.warszawa.pl).

Osoby, które nie posiadają  jeszcze karty powinny zgłosić się do jednego z Punktów Obsługi Pasażerów lub Wydziału Obsługi Mieszkańców z prawidłowo wypełnionym wnioskiem i dowodem tożsamości.  Należy również zabrać ze sobą jeden z poniższych dokumentów:

  • kopię pierwszej strony zeznania podatkowego opatrzonego prezentatą urzędu skarbowego, w którym zostało złożone;
  • zaświadczenie z urzędu skarbowego potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty);
  • urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną PIT i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO zawierającym wygenerowany numer dokumentu zgodny z identyfikatorem dokumentu UPO.

Szczegółowe informacje o zasadach przedłużania uprawnień oraz wyrabiania po raz pierwszy kart są dostępne na stronie: „karta warszawiaka”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
27 − 16 =