RWE w Polsce zmienia nazwę na innogy
RWE w kwietniu połączyła w ramach jednej spółki działalność w obszarach odnawialnych źródeł energii, dystrybucji i sprzedaży detalicznej w Niemczech oraz za granicą. Od września nazwa RWE zostanie zmieniona na innogy. W konsekwencji, wszystkie spółki Grupy RWE w Polsce zostaną 2 września połączone jedną wspólną marką – innogy.
„Rynek energetyczny w przyszłości będzie zrównoważony, zdecentralizowany i cyfrowy – dokładnie taka jest nasza nowa marka. innogy – kolorowa, elastyczna, pełna energii i kreatywnych pomysłów. Reorganizujemy koncern, ponieważ chcemy być prekursorami zrównoważonej i nowoczesnej energetyki – i to w nowej odsłonie, mocnych kolorach i z powiewem świeżości” – wyjaśnia Filip Thon prezes RWE Polska, w Grupie RWE odpowiedzialny globalnie za obszary B2C i Obsługi Klienta.
Nowa nazwa firmy – innogy – nawiązuje do słów „innowacja” (z angielskiego „innovation“ oraz energia i technologia („energy”, „technology”). Znakiem identyfikującym nową markę jest logo, składające się z małej litery „i“ oraz z właściwej nazwy spółki – „innogy”. W procesie kreowania nowej marki szczególnie duże znaczenie miała różnorodność: nowe „i“ pojawiło się w animacjach na filmach i w prezentacjach, stając się symbolem dynamiki i elastyczności. Dlatego też nie narzucono jednego koloru marki. Będzie ona występowała w różnym otoczeniu kolorystycznym.
„W przyszłości naszymi konkurentami mogą być takie firmy jak Tesla, Google i Apple. W takim otoczeniu rynkowym chcemy odgrywać znaczącą rolę i wyznaczać trendy – dlatego musimy wykazać się elastycznością, innowacyjnością i kreatywnością. To właśnie oznacza innogy“ – powiedział Peter Terium, szef koncernu z Essen.
Dotychczas nazwa innogy była zarezerwowana w Grupie RWE wyłącznie dla obszaru energii odnawialnych. Po zmianie również obszary sieci i sprzedaży detalicznej w Niemczech, Polsce i innych krajach będą występowały pod jedną marką stanowiąc udane połączenie tego co sprawdzone i co nowe. innogy wyraża to, czego firma zamierza być symbolem – innowacje i nowe technologie w energetyce.
Formalna zmiana nazwy w Polsce odbędzie się w dniu 2 września 2016 r. Do tego momentu spółka będzie nadal nosić nazwę RWE.
Dla klientów – brak formalności związanych ze zmianą nazwy spółki
innogy Polska oraz innogy Stoen Operator nadal będą zapewniać bezpieczeństwo dostaw energii oraz funkcjonowania sieci w Warszawie i okolicach. Z punktu widzenia klientów rebranding nie będzie wiązać się z żadnymi komplikacjami ani formalnościami. Dotychczasowe warunki handlowe zachowują ważność. Nie wystąpi konieczność aneksowania umów podpisanych z RWE Polska i RWE Stoen Operator. Zachowany zostanie dotychczasowy tryb, forma i częstotliwość korespondencji w sprawie bieżących rozliczeń.
W trosce o zachowanie jak największego komfortu klientów, innogy wprowadziła dedykowaną zakładkę na swojej stronie internetowej zawierającą najważniejsze informacje dotyczące zmiany. Planowana jest również m.in. wysyłka newletterów i specjalnych mailingów informacyjnych a jesienią kampania reklamowa, dzięki której klienci będą mogli lepiej poznać markę innogy.
Odpowiadamy na wyzwania stojące przed sektorem energii
Energetyka znajduje się obecnie na rozstaju dróg. Dekarbonizacja, decentralizacja i digitalizacja zasadniczo zmieniają podstawy działalności RWE. W wyniku postępu technologicznego pojawią się na rynku innowacyjne produkty. innogy odkryje nowe rynki, pozna nowych konkurentów i stworzy nowe modele biznesowe. Wraz z postępującą digitalizacją powstaną zupełnie nowe możliwości zaangażowania dla klientów. Wszystko to wydarzy się dużo szybciej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Będzie to bardziej rewolucja niż ewolucja.
Restrukturyzacja Grupy jest odpowiedzią na transformację rynku energetycznego. RWE traktuje ją jako szansę na nowy start, dlatego redefiniuje swoją rolę zmieniając nazwę i logo oraz podążając w przyszłość.
RWE AG pozostanie przy swojej silnej marce RWE w macierzystej firmie odpowiedzialnej za wytwarzanie konwencjonalne oraz handel hurtowy.