mPay wygrał przetarg na obsługę płatności za parkowanie

Ofertę firmy mPay wybrano w przetargu na płatności mobilne w warszawskiej strefie płatnego parkowania. Spółka uzyskała maksymalną liczbę punktów. Przejmie obsługę opłat parkingowych od SkyCash, które złożyło drugą co do liczby punktów ocenę. Zamówienie obejmuje okres do końca listopada tego roku.
System mPay pozwala kierowcom m.in. wybierać spośród czterech metod parkowania, korzystać z geolokalizacji oraz dokonywać płatności bez potrzeby pamiętania o zasilaniu elektronicznej portmonetki. Do aplikacji mPay można bowiem podłączyć kartę płatniczą. W przypadku Warszawy będzie to nowe udogodnienie dla kierowców. 

Aplikacja mPay jest dobrze znana w Warszawie. Za jej pomocą można m.in. kupować telefonem bilety ZTM, WKD, Kolei Mazowieckich, a także np. wejściówki do ZOO. System płatności mPay działa w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w takich aglomeracjach jak Gdańsk, Łódź, Kraków, Poznań czy Rzeszów.
W przetargu ogłoszonym w październiku ubiegłego roku wystartowało sześć firm. W wyborze oferty ostatecznie uczestniczyły cztery. Wszyscy finałowi konkurenci zadeklarowali dodatkowe kanały płatności poza smsem i aplikacją, wszyscy zadeklarowali też skrócenie czasu trwania awarii. Decydowała cena usługi liczona od wysokości prowizji, jaką ma pobierać operator.
mPay zarobi 266,4 tys. zł czyli mniej niż za usługę chciał SkyCash (320,4 tys zł) i znacznie mniej niż Hilltech M&S (624,6 tys. zł) i Mobile Traffic Data (684 tys zł). Dwie oferty firm Electronic Parking AG oraz Pango Polska były jeszcze niższe, ale nie brały udziału w wyborze najkorzystniejszej.
Wygrana oferta jest dużo niższa niż założenia ZDM–u, który przeznaczył na usługę 700 tys. zł.

mPay to pierwsza firma w Polsce, która wprowadziła płatności mobilne na dużą skalę. Jej aplikacja na komórkę jest dobrze znana w Warszawie. Za jej pomocą można m.in. kupować telefonem bilety ZTM i WKD, a także do ZOO oraz na przejazdy pociągami Kolei Mazowieckich. System płatności za parkowanie, który dostarcza mPay działa z powodzeniem w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w takich aglomeracjach jak Gdańsk, Łódź, Kraków, Poznań czy Rzeszów. 

Do aplikacji mPay można podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczności pamiętania o zasileniu tzw. elektronicznej portmonetki. W przypadku Warszawy będzie to nowe udogodnienie dla kierowców, którzy dotychczas mogli zapłacić za postój w warszawskiej strefie po zasileniu tzw. elektronicznej portmonetki, np. za pomocą przelewu bankowego. 

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android oraz iOS. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać słowo „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. 

– mPay pozwala zapłacić za parkowanie kartą płatniczą i zlokalizować samochód na podstawie współrzędnych GPS – mówi Krzysztof Hejduk, prezes zarządu mPay S.A. – Usługę parkowania opracowaliśmy w ubiegłym roku od nowa, aby dostosować się do obecnych oczekiwań klientów i maksymalnie uprościć parkowanie przez komórkę. mPay jest pierwszą w Polsce firmą, która wprowadziła płatności mobilne na skalę masową. Mamy ogromne doświadczenie zdobyte w wielu miastach i od lat działamy również w Warszawie, m.in. jako operator płatności za bilety komunikacji miejskiej – dodaje Krzysztof Hejduk. 

Aplikacja mPay umożliwia opłacenie parkowania na czas, na kwotę oraz bez limitu. Kierowcy korzystający z tego ostatniego rozwiązania mogą całkowicie uniknąć konieczności przewidywania, jak długo zajmie im postój i płacą tylko za jego faktyczny czas. Wystarczy, że wysiadając z auta nacisną przycisk „start”, a po powrocie „stop”. Jeżeli kierowca sam nie zatrzyma naliczania opłaty w stołecznej strefie, system zrobi to za niego automatycznie o godz. 18:00, kiedy opłaty przestają być pobierane. 

Aplikacja mPay pozwala w dowolnym momencie sprawdzić aktualny koszt parkowania, ile czasu upłynęło od jego rozpoczęcia oraz kiedy zostanie ono zakończone. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość korzystania z geolokalizacji. Aplikacja sama określa właściwe miasto, jak również pomaga odnaleźć zaparkowane auto. Służy do tego funkcja „Znajdź auto”. Z jej pomocą można szybko zlokalizować samochód na podstawie współrzędnych GPS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
12 × 25 =