Plany Tramwajów Warszawskich na 2018 r.

Duże remonty tramwajowe w tym roku będą tylko dwa. Ale to niejedyne rzeczy, jakie Tramwaje Warszawskie planują na 2018 rok. Spółka pochwaliła się jakie przetargi zostaną ogłoszone i ile pojazdów zostanie wyremontowanych.

Poza bieżącymi remontami Tramwaje Warszawskie przygotowują trzy projekty, współfinansowane przez Unię Europejską, które będą prowadzone w sześciu dzielnicach. Inwestycje obejmą budowę ok. 30 kilometrów nowych torów (do Wilanowa, na Gocław i po ul. Kasprzaka).

W planach jest również zakup nawet ponad 200 nowoczesnych tramwajów oraz budowa nowej zajezdni na Annopolu, gdzie będzie odbywać się obsługa serwisowa 150 wagonów. Na obecny rok przygotowano też plan remontów kolejnych wagonów i wprowadzenie kolejnych priorytetów, umożliwiających szybszy przejazd na kilku ulicach. Prace będą polegać na przebudowie sygnalizacji świetlnej.

Remonty

Dzięki programowi remontów torów pasażerowie mają gwarancję szybkiego i bezpiecznego przemieszczania się po mieście. W trakcie prowadzonych prac Tramwaje Warszawskie przystosują przystanki do potrzeb pasażerów o ograniczonej mobilności, a także dobudują m.in. dodatkowe tory na skrzyżowaniach. Modernizacja trasy na ul. Puławskiej na odcinku Malczewskiego – Madalińskiego będzie prowadzona od początku czerwca do początku września. Kontynuację modernizacji torów na ul. Jagiellońskiej od ronda Starzyńskiego do pętli Żerań FSO zaplanowano w weekendy począwszy od przełomu marca i kwietnia.

Przetargi i przygotowanie inwestycji

Nowe trasy zbudowane po zaplanowanych na ten rok przetargach pozwolą pasażerom podróżować tramwajami z dzielnic, do których dotychczas one nie docierały.

– trasa po ul. Kasprzaka – ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu budowlanego i przygotowanie zgód i pozwoleń; wykonanie kontraktu zajmie ok. 12 miesięcy; ogłoszenie postępowania zaplanowano w drugim kwartale 2018 roku
– trasa na Wilanów – ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu budowlanego i przygotowanie zgód i pozwoleń; wykonanie kontraktu zajmie ok. 12 miesięcy; ogłoszenie postępowania zaplanowano w drugim kwartale 2018 roku
– trasa na Gocław – ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu budowlanego i przygotowanie zgód i pozwoleń; wykonanie kontraktu zajmie ok. 12 miesięcy; ogłoszenie postępowania zaplanowano w trzecim kwartale 2018 roku
– trasa do Nowodworów – Tramwaje Warszawskie planują ogłosić przetarg na prace budowlane na przełomie III i IV kwartału
– zajezdnia Annopol – ogłoszenie przetargu na wykonanie robót budowlanych; ogłoszenie postępowania zaplanowano w czwartym kwartale 2018 roku

Na 2018 rok Tramwaje Warszawskie zaplanowały też złożenie wniosków o decyzję środowiskową na trasę tramwajową na Zieloną Białołękę, oraz na modernizację trasy na al. Jana Pawła II między kinem Femina a rondem Radosława.

Priorytety dla tramwajów

W 2018 roku Tramwaje Warszawskie zaplanowały wprowadzanie kolejnych priorytetów na ulicach. Pozwala to przede wszystkim skracać czas przejazdu. Chodzi o trasy Woronicza – Wołoska, Radiowa, Dywizjonu 300 oraz w al. Jana Pawła II, al. Solidarności, Okopowej i Towarowej.

Tabor

Plan remontów tramwajów na 2018 rok zakłada remont 30 wagonów, w tym niskopodłogowych wagonów PESA Tramicus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
12 + 7 =