Rowerzyści Nextbike biją kolejne rekordy

6,6 miliona razy wypożyczono w tym roku rowery miejskie Nextbike Polska. Na półmetku sezonu z rowerów Nextbike korzysta już ponad 1,2 mln użytkowników w 26 miastach i miejscowościach w całej Polsce.

Rowery Nextbike biją w Polsce kolejne rekordy popularności! W ciągu pół roku dołączyło do nas 300 tysięcy nowych nextbike’owiczów!” – cieszy się Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, największego w Polsce operatora systemów rowerów miejskich. „W 2016 roku 6,5 miliona wypożyczeń osiągnęliśmy na koniec sezonu. W tym roku taki wynik mamy już na półmetku! Każdy z naszych rowerów był w tym roku wypożyczany średnio ponad 600 razy. Średnio od początku sezonu co drugą sekundę, licząc również noce, ktoś klikał „WYPOŻYCZ ROWER” na terminalu Nextbike lub w aplikacji” – mówi Wojtkiewicz.

Wzrost liczby wypożyczeń to zasługa m.in. użytkowników systemów w Warszawie (Veturilo), Katowicach (City by bike), Poznaniu (Poznański Rower Miejski), które dzięki rozbudowie biją w tym roku rekordy popularności. Swoje dołożyli również użytkownicy nowych systemów, m.in. w Gliwicach, Radomiu, Stalowej Woli, Kołobrzegu i Kaliszu oraz ci, którzy w swoich miastach korzystają z systemów Nextbike od kilku lat.

Sezon 2017 jest rekordowy również pod innymi względami. Tegoroczny czerwiec z niemal 1,8 mln wypożyczeń był jak dotąd najlepszym miesiącem w historii Nextbike Polska. Rekordowym dniem był zaś piątek, 19 maja, kiedy Polacy wypożyczyli rowery ponad 84 tysiące razy. W tym roku padły też dzienne rekordy wypożyczeń m.in. w Warszawie (20 maja – 42 228 wypożyczeń), Białymstoku (25 maja – 5947 wypożyczeń), Katowicach (18 maja – 1333 wypożyczenia) i Poznaniu (19 maja – 8710 wypożyczeń).

Rowery miejskie stały się już integralną częścią systemów komunikacji publicznej w największych miastach Polski. Mieszkańcy korzystają z nich na co dzień dojeżdżając do pracy, a także w czasie wolnym i w weekendy” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz. – „W Polsce jest już więcej miast dysponujących systemami rowerów miejskich Nextbike niż tych posiadających tramwaje. To pokazuje rewolucję w komunikacji publicznej, jaka stała się naszym udziałem w ciągu ostatnich sześciu lat.

Z rowerów Nextbike Polska można korzystać w 26 miastach i miejscowościach w Polsce, w których mieszka łącznie ponad 6 mln Polaków. W systemie Nextbike Polska jest zarejestrowanych ponad 1,2 mln osób. Wszyscy oni mogą korzystać z systemów rowerowych w rodzinnym mieście oraz we wszystkich innych lokalizacjach, w których znaleźć można rowery Nextbike w Polsce i na świecie. W Polsce, dzięki udziałowi w finansowaniu systemów rowerów miejskich przez samorządy i prywatne podmioty pierwsze 15-30 minut każdej przejażdżki jest bezpłatne, a dłuższe, kilkugodzinne wypożyczenie, to wydatek zaledwie kilku-kilkunastu złotych.

Z rowerów Nextbike Polska może skorzystać każdy zarejestrowany użytkownik. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i wpłacić opłatę inicjalną, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Rower można wypożyczyć za pomocą samoobsługowego terminala zlokalizowanego obok stacji roweru miejskiego lub korzystając ze specjalnych dedykowanych aplikacji na urządzenia mobilne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
11 ⁄ 1 =