ZDM Warszawa maluje graffiti na skrzynkach elektrycznych

Malunki nawiązujące do historii dzielnicy pokryły pięć skrzynek z instalacjami technicznymi na Gocławiu. To pilotażowy projekt poprawiający estetykę miasta.

Pomysł namalowania graffiti na skrzynkach elektrycznych, które zazwyczaj są obklejone reklamami lub pokryte bazgrołami, zainicjowała mieszkanka Gocławia. Pani Alicja zgłosiła swój pomysł do budżetu partycypacyjnego 2018.  Zaproponowała, by na skrzynkach pojawiły się motywy nawiązujące do lotniczej przeszłości Gocławia. Choć projekt ostatecznie nie został wybrany do realizacji, ZDM zdecydował się wykonać go w innej formule. Właśnie zakończyło się malowanie skrzynek.

Skrzynki zostały wybrane nieprzypadkowo. Gocław kojarzy się z samolotami (kiedyś było tu lotnisko), na skrzynkach pojawiły się więc motywy lotnicze. Są to samoloty Iskra, Wilga, Jantar i Orlik. Pojawiły się w następujących lokalizacjach:

– przy ul. Abrahama

– przy skrzyżowaniu Abrahama z Fieldorfa ,,Nila”

– przy skrzyżowaniu ul. Fieldorfa ,,Nila” i Bora – Komorowskiego

– przy skrzyżowaniu Bora – Komorowskiego – Umińskiego

– przy skrzyżowaniu Wału Miedzeszyńskiego z Fieldorfa

Prace powstały dzięki Fundacji Klamra.

Graffiti wykonane na Gocławiu to pilotaż. „Chcielibyśmy, aby w przyszłym roku na innych skrzynkach pojawiły się ciekawe, estetyczne malunki. Może to poprawić wygląd miasta, a także uchronić skrzynki przed dewastacją. Chcemy zaangażować do malowania skrzynek mieszkańców i środowiska lokalne z całej Warszawy. Wszystkich, którzy mają pomysł na podobne działania, zapraszamy do kontaktu z ZDM.” – informuje ZDM (graffiti@zdm.waw.pl).

źródło: materiały prasowe ZDM Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
10 ⁄ 5 =