ZITY – NOWA USŁUGA SAMOOBSŁUGOWEGO WYNAJMU SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH W PARYŻU

• 500 Renault ZOE dostępnych 24/7 w Paryżu (w obrębie paryskiej obwodnicy) i w Clichy.

• Bezpłatna aplikacja na smartfony umożliwia łatwą rezerwację, uruchomienie i zwrot samochodu.

• Konkurencyjne ceny i elastyczne pakiety bez abonamentu i ograniczeń w czasie spełniają zróżnicowane potrzeby paryżan.

• Usługa zgodna z zaleceniami sanitarnymi francuskiego Ministerstwa Transportu.

Grupa Renault przygotowuje się do uruchomienia usługi wynajmu samoobsługowego ZITY w Paryżu. Od 20 maja 2020 roku flota 500 w pełni elektrycznych samochodów Renault ZOE zostanie udostępniona mieszkańcom Paryża do wynajmu samoobsługowego. Uruchomienie usługi, zapowiedziane w marcu i zawieszone ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19, będzie w pełni zgodne z ogólnokrajowymi zaleceniami sanitarnymi francuskiego Ministerstwa Transportu ogłoszonymi w związku ze stopniowym odmrażaniem gospodarki. 

Wobec obecnego kryzysu sanitarnego i kluczowych wyzwań związanych z ochroną środowiska jesteśmy jeszcze bardziej przekonani o zaletach tego dodatkowego środka transportu dla mieszkańców Paryża. Zity spełnia ostre wymagania w zakresie bezpieczeństwa sanitarnego. Jest to rozwiązanie samoobsługowe, wykorzystujące samochody elektryczne, ale jednocześnie dostępne dla wszystkich i zrównoważone. Pozwoli nam walczyć z zanieczyszczeniem powietrza i ociepleniem klimatu 

― powiedział Gilles Normand, dyrektor pionu samochodów elektrycznych i usług związanych z mobilnością Grupy Renault.

Elastyczne pakiety dostosowane do zróżnicowanych potrzeb: 

•Usługa dostępna 24/7 w Paryżu i w Clichy.

•Nieodpłatna rejestracja, potwierdzana w ciągu 24 do 48 h, bez obowiązku wykupienia abonamentu oraz bez minimalnego lub maksymalnego czasu wynajmu.

•Promocyjna opłata 0,29 euro/minutę.

•Stałe ceny dla określonych przedziałów czasowych w przypadku dłuższego wynajmu:

• 24 h: 35 euro,

• 48 h: 55 euro,

• 72 h: 65 euro.

•„Pakiety oszczędne” – kredyty czasowe, które można wykorzystać podczas kolejnych wynajmów w przypadku częstego korzystania z usługi*:

•Pakiet Smart w cenie 30 euro – 35 euro do wykorzystania przy kolejnych wynajmach za pomocą aplikacji,

•Pakiet Smart w cenie 50 euro – 60 euro do wykorzystania,

•Pakiet Smart w cenie 80 euro – 100 euro do wykorzystania.

•Dodatkowe minuty można również wykorzystać w Madrycie, gdzie usługa ZITY zostanie ponownie aktywowana 20 maja, a docelowo również w innych miastach, w których będzie w przyszłości wprowadzana.

•ZITY oferuje również opcję „stand-by”, która umożliwia zachowanie samochodu po preferencyjnej stawce 0,13 euro/min, gdy musimy na krótko zaparkować samochód.

•W zależności od trasy aplikacja zaproponuje użytkownikowi najbardziej atrakcyjną formułę, zarówno minutową, jak i ryczałtową.

Po skorzystaniu z usługi można zostawić samochód w dowolnym, dozwolonym miejscu parkingowym w Paryżu, bez płacenia za parking.

Zalety usługi ZITY:

W aplikacji mobilnej ZITY użytkownicy mogą sprawdzić na mapie o każdej porze dnia i nocy, gdzie znajduje się najbliższy samochód. Rezerwacja jest błyskawiczna, a samochód odblokowuje się za pomocą aplikacji. Aby zakończyć wynajem, należy zaparkować na dowolnym naziemnym parkingu publicznym w Paryżu, a następnie zablokować samochód.

•Pięciomiejscowe samochody są wyposażone w kamerę cofania, czujniki zbliżeniowe, GPS, ekran dotykowy i regulator prędkości. 

•Ponad 150 samochodów jest wyposażonych w foteliki dziecięce i można je natychmiast zlokalizować za pomocą mobilnej aplikacji bez dodatkowych kosztów.

•Gwarantowany poziom naładowania akumulatora – technologia wykorzystywana w Renault ZOE z floty ZITY pozwala na pobranie w czasie rzeczywistym wszystkich informacji wyświetlanych na desce rozdzielczej, w tym poziomu naładowania akumulatora. W przypadku rozładowania akumulatora poniżej wymaganego poziomu minimalnego samochód przestaje być dostępny, a zespół ZITY przejmuje i doładowuje samochód.

•Dostępność i inteligentna lokalizacja samochodów: daleki zasięg akumulatora ZOE oznacza rzadsze doładowywanie, dzięki czemu na ulicach jest dostępnych więcej samochodów. Niezwykle wydajna platforma cyfrowa ZITY umożliwia inteligentne i szybkie rozmieszczanie w mieście samochodów po przeglądzie. Użytkownik ma gwarancję, że z łatwością znajdzie samochód w pobliżu.

Środki bezpieczeństwa sanitarnego:

Zgodnie z ogólnokrajowymi zaleceniami sanitarnymi opracowanymi przez francuskie Ministerstwo Transportu pracownicy Zity są wyposażeni w maski i muszą przestrzegać bezpiecznej odległości od innych osób przy odbieraniu i odstawianiu samochodów, jak również na trasie. 

Podczas ładowania i czynności serwisowych pracownicy każdorazowo przeprowadzają dezynfekcję (środkiem wirusobójczym i bakteriobójczym) powierzchni, których dotykają użytkownicy. 

Użytkownikom zaleca się noszenie maski, umycie rąk mydłem lub żelem do dezynfekcji przed i po każdym użyciu samochodu oraz przestrzeganie środków bezpieczeństwa określonych przez rząd i WHO, aby chronić zdrowie innych klientów i pracowników obsługujących samochody ZITY.

Przyjęte zasady czyszczenia i dezynfekcji samochodów sprawdziły się w okresie obostrzeń przeciwepidemicznych. Były stosowane w samochodach użyczanych służbie zdrowia ze szpitali regionu paryskiego i wolontariuszom Czerwonego Krzyża w Paryżu.

W porozumieniu z obiema instytucjami system nieodpłatnego użyczania zostanie stopniowo zastąpiony ofertą specjalną z rabatem 25%, dostępną na platformie Hoptisoins szpitali regionu paryskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
54 ⁄ 27 =