Stołeczny ratusz uruchamia stacjonarne punkty doradztwa energetycznego

Stołeczni fachowcy będą udzielać porad z zakresu efektywności energetycznej. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z ich pomocy w dwóch punktach stacjonarnych – w Wawrze i na Białołęce. W pozostałych dzielnicach doradcy będą dostępni podczas specjalnych dyżurów.

Doradcy energetyczni pomagają mieszkańcom stolicy od ubiegłego roku. Ich działalność jest integralną częścią Warszawskiego Panelu Klimatycznego. Nowością są jednak dwa punkty stacjonarne, w których eksperci będą udzielać porad z zakresu efektywności energetycznej. Oba rozpoczną działalność w tym miesiącu. Z pomocy doradców może za darmo skorzystać każdy mieszkaniec Warszawy.

Pierwszy z punktów stacjonarnych został otwarty w środę w Urzędzie Dzielnicy Białołęka. Mieszkańcy mogą korzystać z niego w środy, czwartki i piątki w godzinach pracy urzędu. Drugi zostanie uruchomiony w Wawrze przy ul. Żegańskiej 2c. Jego otwarcie zaplanowano na 21 października. 

Eksperci będą doradzać, w jaki sposób obniżyć koszty ogrzewania, a także obniżyć zużycie energii elektrycznej i wody. Pomogą także przeanalizować rachunki za media i podpowiedzą, gdzie szukać potencjalnych oszczędności. Poinformują również o możliwościach uzyskania dotacji na sfinansowanie tych inwestycji – ze środków miejskich lub w ramach innych programów wsparcia. Na dyżurach będzie można dowiedzieć się także jak wypełnić deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
33 ⁄ 11 =