BMW i3 dostępne w systemie 4Mobility

BMW i3, jeden z najpopularniejszych samochodów elektrycznych na świecie oraz lider rynku w Polsce, dołącza do floty carsharingowej 4Mobility. To kolejny po programie dopłat EcoBonus element prowadzonej przez BMW Group promocji zrównoważonej mobilności.

Od października 2017 roku dwa modele BMW i3 można wypożyczać na minuty w ramach systemu car sharing 4Mobility w Warszawie. Samochody są dostępne dla użytkowników na stacji zlokalizowanej przy nowo otwartym biurowcu D48 przy ul. Domaniewskiej w Warszawie. Jest to 47. baza wynajmu aut 4Mobility w stolicy, a jednocześnie pierwsza oferująca samochody z napędem elektrycznym wraz z możliwością ich ładowania.

Współpraca 4Mobility z BMW to odpowiedź na rosnącą potrzebę alternatywnych form transportu w miastach oraz potwierdzenie ekologicznego podejścia bawarskiej marki w myśleniu o mobilności. Car sharing umożliwia wynajem samochodu na minuty za pomocą intuicyjnej aplikacji mobilnej. Zdobywa coraz większą popularność na świecie, a z rozwiązania z powodzeniem korzystają użytkownicy zarówno prywatni, jak i biznesowi.

Lider zrównoważonego rozwoju. Nie bez powodu do bazy samochodów oferowanych przez 4Mobility dołącza BMW i3, najlepiej sprzedający się model elektryczny w Polsce. BMW i3 jest wyposażone w elektryczny napęd, co oznacza zerową emisję do atmosfery podczas jazdy. Jego zasięg wynosi 200 km, co w zupełności wystarcza do codziennego przemieszczani się. Model może występować także z tzw. Range Extenderem, czyli niewielkim silnikiem benzynowym znacznie wydłużającym zasięg. BMW i3 jest potwierdzeniem proekologicznego podejścia BMW Group, które inwestuje w promocję pojazdów z możliwie najniższą emisją spalin. Jednym z elementów tej strategii jest wprowadzenie programu dopłat EcoBonus. Do końca 2017 roku klienci mają możliwość otrzymać dofinansowanie w wysokości do 17 000 zł brutto do zakupu nowego samochodu BMW lub MINI o napędzie elektrycznym, hybrydowym lub wyposażonego w nowoczesny silnik spalinowy o emisji CO2 nie przekraczającej 130g /km. Dodatkowo program zakłada możliwość oddania w rozliczeniu swojego dotychczasowego auta, choć nie jest to warunek konieczny do uzyskania EcoBonusu.

Elektromobilność w standardzie premium. Aktualnie BMW Group oferuje aż dziewięć zelektryfikowanych modeli. Obok w pełni elektrycznego BMW i3, posiada szeroką gamę modeli hybrydowych iPerformance, do której należy m.in. sportowe BMW i8, BMW serii 5 czy MINI Countryman. Tylko w 2017 roku koncern planuje sprzedaż 100 000 zelektryfikowanych aut, a w najbliższych latach gamę modeli bawarskiej marki uzupełnią kolejne modele z alternatywnym napędem. Na rok 2018 planowana jest premiera BMW i8 Roadster, rok później rozpocznie się produkcja elektrycznego MINI, a w 2020 roku pojawi się całkowicie elektryczne BMW X3. Z kolei na 2021 rok będzie należał do najbardziej zaawansowanego technologicznie modelu: elektrycznego BMW iNEXT.

źródło: materiały prasowe BMW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *