Dacia Duster najchętniej kupowanym autem klasy SUV w Polsce w lutym 2021 r.

Dacia Duster zajęła pierwszy miejsce wśród nowych samochodów klasy SUV, najchętniej kupowanych przez Polaków w lutym. Jednocześnie to popularne auto znalazło się w TOP3 najchętniej wybieranych nowych aut.

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motorowego, w lutym 2021 r. do klientów indywidualnych trafiły 454 Dustery, co oznacza 22% wzrost w stosunku do stycznia br. Również wśród firm Duster jest najchętniej kupowanym SUVem, w lutym kupiło go 598 firm, to również wzrost, o 53,7% w stosunku do stycznia.

Co powoduje, że Dacia Duster jest tak popularna? To przede wszystkim doskonały stosunek ceny do możliwości. W polskim konfiguratorze Duster zaczyna się od 48.900 zł, przy czym można go zamówić m.in. z fabryczną instalacją LPG. Dacia oferuje doskonałe napędy 4×4 i dobre właściwości terenowe, w tym wysoki prześwit i krótkie zwisy nadwozia, które ułatwiają jazdę nawet przez bardzo trudne miejsca.

Wśród napędów, oprócz wspomnianego już silnika z fabrycznym LPG, który oferuje 100 KM, Duster dostępny jest z silnikami benzynowymi 130 i 150 KM oraz 115-konnym dieslem. Jednak to właśnie LPG będzie rozwijane przez fabrykę najbardziej, spodziewamy się nowych silników na gaz w przyszłości. W 2022 roku pojawią się hybrydy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
24 ⁄ 8 =