Edukacyjna gra terenowa „Za głosem giełdy”

Już 14 października podczas Dnia Edukacji Finansowej organizowanego przez Fundację GPW odbędzie się inauguracja pierwszej edukacyjnej gry terenowej o giełdzie i rynku kapitałowym pod hasłem „Za głosem giełdy”, a już od godziny 12.00 tego dnia gra będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

Pójdź „Za głosem giełdy” na edukacyjny spacer po Warszawie, zdobądź solidną dawkę wiedzy o historii i współczesności rynku kapitałowego, rozwiązuj zadania i wygrywaj atrakcyjne nagrody!

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie świętuje jubileusz 30-lecia, ale giełda w Polsce ma już przeszło dwustuletnią historię! Gdzie giełda miała swoje siedziby zanim przeniosła się na Książęcą 4? Jakimi sukcesami może się poszczycić polski rynek kapitałowy? Jakie miejsca i instytucje są z nim nierozerwalnie związane? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź biorąc udział w edukacyjnej grze terenowej organizowanej przez Fundację GPW i GPW w Warszawie. 

ZASADY UDZIAŁU
Aby wziąć udział w grze wystarczą 3 proste kroki:

  1. Na swój smartfon/tablet z systemem iOS (w wersji 9.0 i wyższej) lub Android (w wersji 8.0 i wyższej) z mobilnym dostępem do Internetu ściągnij bezpłatną aplikację „Za głosem giełdy”.  
  2. Przeczytaj i zaakceptuj Regulamin. 
  3. Zarejestruj się w aplikacji i graj! 

CZAS TRWANIA
Edukacyjna gra terenowa „Za głosem giełdy” potrwa od 14 do 31 października 2021 roku
. Szczegółowe zasady uczestnictwa oraz Regulamin znajdują się na stronie: https://30latgpw.pl/gra-terenowa

NAGRODY
Organizatorzy przygotowali nagrody dla aż 55 dla Laureatów Gry! Pięciu Laureatów z najwyższą liczbą punktów otrzyma hulajnogi elektryczne, kolejnych pięćdziesięciu – zestawy atrakcyjnych gadżetów od Organizatorów i Partnerów. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas Gali Finałowej w siedzibie GPW w Warszawie 23 listopada 2021. 

TRASA GRY
Gra rozpoczyna się na Placu Piłsudskiego, gdzie znajdował się Pałac Saski i siedziba pierwszej giełdy w Polsce. Lektor poprowadzi Cię dalej ulicami Śródmieścia, na trasie zobaczysz kolejne siedziby giełdy w Galerii Porczyńskich, przy ulicy Królewskiej oraz w obecnym Centrum Bankowo-Finansowym, które w czasach komunistycznych stanowiło siedzibę KC PZPR. Po drodze odwiedzisz także siedzibę giełdowej spółki, dom maklerski oraz siedziby licznych instytucji nierozerwalnie związanych z funkcjonowaniem rynku kapitałowego – takich jak Narodowy Bank Polski, Ministerstwo Finansów, Komisja Nadzoru Finansowego, Polski Fundusz Rozwoju oraz Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych. Spacer zakończy się w sercu polskiej giełdy – na Książęcej 4, tuż obok Sali Notowań. 

ORGANIZATORZY, PATRONI I PARTNERZY
Organizatorami projektu są Fundacja GPW oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów oraz Komisja Nadzoru Finansowego. Projekt realizowany jest w ramach kampanii World Investor Week koordynowanej w Polsce przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego. Partnerami głównymi projektu są Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Partnerami edukacyjnej gry terenowej są: PKN ORLEN, CFA Society Poland, PFR Portal PPK oraz  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Patronat medialny nad projektem objęły: Rzeczpospolita i Gazeta Giełdy Parkiet, Polska Agencja Prasowa, RMF oraz dlaStudenta.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
22 × 7 =