Kolejny punkt do ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie

Stację do ładowania samochodów elektrycznych ponownie uruchomiono w Galerii Mokotów. Jest to jeden z punktów powstającej sieci 75 publicznie dostępnych ładowarek. Znajdować się mają w pobliżu głównych autostrad i dróg w Polsce. Co ciekawe w tym samym miejscu Galerii Mokotów, w 2011 roku, uruchomiono podobną inicjatywę pod nazwą e+. Zamontowano wtedy dwie ładowarki. Pozostałych osiem znajdowało się  w innych galeriach handlowych. Z planów niewiele wyszło. Ładowanie małą mocą i problemy z dostaniem się do samej ładowarki skutecznie odstraszały klientów.

Na dzisiejszym uroczystym otwarciu pojawił się wiceminister resortu Energii, Michał Kurtyka.

– Mam nadzieję, że ten – pierwszy tego typu – projekt będzie inspiracją dla kolejnych inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju ekosystemu transportu elektrycznego w Polsce – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka.

Wiceminister Kurtyka podkreślił, że projekt, który wystartował, wpisuje się działania w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu i stanowiącego jego część Planu Rozwoju Elektromobilności. – Cieszę się, że nasze inicjatywy  spotykają się z tak pozytywną reakcją ze strony przedsiębiorców, w tym inwestorów zagranicznych, którzy traktują Polskę jako wiarygodnego partnera – ocenił wiceminister.

Mamy nadzieję, że firma instalująca infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych zrealizuje swoje plany. Na razie uzupełnianie elektronów ma być darmowe. Do kiedy ? Nie bardzo wiadomo. Podejrzewamy, że jak przyjdą pierwsze rachunki za energię to pomysłodawcy będą się nad tym problemem poważnie zastanawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
16 + 23 =