W maju seminarium eksperckie w ramach Warszawskich Dni Energii [ZAPROSZENIE]

W maju br. odbędzie się seminarium eksperckie organizowane w ramach Warszawskich Dni Energii: „Strategie wykorzystania miejskich stacjonarnych i mobilnych magazynów energii. Korzyści dla samorządu lokalnego” (12 maja). Serdecznie zapraszamy do udziału.

„Strategie wykorzystania miejskich stacjonarnych i mobilnych magazynów energii. Korzyści dla samorządu lokalnego” – 12 maja, g. 9.30

Idea miasta jako magazynu energii nie jest nowa. Dopiero jednak pojawiające się w ostatnich latach możliwości techniczne, związane z rozwojem inteligentnych sieci energetycznych oraz pojawianiem się coraz bardziej wydajnych sposobów magazynowania energii, pozwalają rozmawiać dziś o wdrażaniu tej koncepcji w życie. Podczas seminarium będzie mowa o wykorzystaniu w charakterze miejskich magazynów energii: budynków, pojazdów elektrycznych, infrastruktury miejskiej. Eksperci opowiedzą również o korzyściach, jakie mogą osiągnąć samorządy lokalne rozwijające miejskie magazyny energii.
Zachęcamy do śledzenia tego wydarzenia na Facebooku

Seminarium odbędzie się w Pałacu Ślubów przy Placu Zamkowym 6 w Warszawie. Wkrótce przedstawimy program wydarzenia.

Osoby zainteresowane udziałem w seminariach prosimy o wysyłanie maili na adres info@wde.warszawa.pl z podaniem seminaria, w którym chcą wziąć udział.

Relacje z poprzednich seminariów:

Encyklika Laudato Si’ inspiracją badań i działań z zakresu ochrony środowiska

Miejska wypożyczalnia samochodów

WDE 2015: Energia dla samorządu

WDE 2015: Inteligentny transport w inteligentnym mieście

 

Fot. Pixabay

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
23 × 13 =