Nowy sezon w Multimedialnym Parku Fontann

Dla tych, którzy spędzą majówkę w stolicy, Warszawa przygotowała znakomitą atrakcję. Na Podzamczu odbędzie się premiera 7. edycji widowiska w Multimedialnym Parku Fontann. Stołeczna Estrada, która jest organizatorem wydarzenia, zaplanowała aż trzy pokazy – 1,2 i 3 maja.

Przychodzą tu tłumy nie tylko na weekendowe pokazy, ale w każdy słoneczny, ciepły dzień, aby blisko wody odpoczywać i podziwiać tryskające fontanny – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy. – Dodatkowo ten rejon wzbogaciły nowe bulwary, które od Multimedialnego Parku Fontann dzieli tylko Wisłostrada. Te dwie atrakcje, połączone wygodnym przejściem podziemnym, stały się ulubionym miejscem spacerów warszawiaków.

W Multimedialnym Parku Fontann widać energię Warszawy i jej mieszkańców – mówi Ewa Masny-Askanas, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy. – Takie miejsca są miastom potrzebne. Stają się ich symbolami. Dlatego też cieszę się, że podobnie stało się z naszymi pokazami fontann. Wiem, że by obejrzeć te widowiska przyjeżdżają specjalnie organizowane wycieczki, np. z Berlina.

W tym roku fontanny opowiedzą historię o Bazyliszku. Została do niej przygotowana dynamiczna wizualizacja oraz wodna choreografia ze specjalnie na tę okazję dobraną muzyką. Utwór finałowy pod tytułem „Legendy żyją w nas” skomponował Piotr Rubik, a zaśpiewała do niego solistka Opery Narodowej, Aleksandra Olczyk – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, która jest organizatorem wydarzenia.

Spektakle wyświetlane na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy warszawiaków oraz polskich i zagranicznych turystów. W zeszłym sezonie widownia liczyła około miliona osób. Nic dziwnego, ponieważ to spektakularne połączenie obrazu, wody, muzyki i świateł tworzy niezapomniane widowisko, które na długo zapada w pamięć. Jest to zasługa starannych przygotowań, które rozpoczynają się długo przed pierwszym pokazem.

Inspiracją multimedialnego show od kilku lat są warszawskie historie, legendy i opowieści. W ubiegłym sezonie bohaterkami pokazów były syreny, zaś w tym roku w spektaklu pod tytułem „Powrót Bazyliszka” na Podzamcze zawita groźny mityczny stwór jednym spojrzeniem zmieniający ludzi w kamień, który jak się okaże, we współczesnym świecie nie radzi sobie już tak dobrze jak w zamierzchłych czasach. Podczas przygód Bazyliszka czeka nas też podróż w czasie i wiele innych atrakcji, ożyją m.in. barwne warszawskie neony. Podczas premiery, czyli 1 maja, wszystkich odwiedzających czeka także specjalna niespodzianka przygotowana przez organizatorów. Wstęp wolny.

Park Fontann (od piątku do soboty):

godz. 8.30 – uruchomienie fontann

godz. 16.00 – wodne widowisko z użyciem wszystkich dysz (bez światła, laserów i muzyki)

godz. 22.30 – zakończenie pracy fontann

Widowisko multimedialne

1 maja – 13 maja – w tym, 1,2,3 (dalej piątki i soboty) – godz. 21.00

19 maja – 12 sierpnia – każdy piątek i sobota – godz. 21.30

18 sierpnia – 30 września – każdy piątek i sobota – godz. 21.00

Sponsorzy: MPWiK, Innogy, Lotto

Patronat medialny: Radio Kolor, Super Express

O Multimedialnym Parku Fontann

Multimedialny Park Fontann został otwarty w 2011 roku na warszawskim Podzamczu, u podnóża Nowego Miasta. To największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, nowoczesna wizytówka stolicy i jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Warszawy.  Podczas trwającego pięć miesięcy sezonu (od początku maja do końca września) specjalne widowiska ogląda ponad milion widzów. Dzięki pokazom fontann i imprezom, które Stołeczna Estrada organizuje na tym terenie (Wianki nad Wisłą, Potańcówki oraz wystawy i koncerty w Pawilonie Artystycznym Fontanna), Podzamcze stało się miejscem spotkań, rekreacji oraz relaksu, przez co na stałe wpisało się w artystyczną, kulturalną i rozrywkową architekturę Stolicy. Od najbliższego sezonu na terenie Multimedialnego Parku Fontann będzie można skorzystać z nowej oferty gastronomicznej.

Informacje techniczne dotyczące Multimedialnego Parku Fontann:

  • fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 m2;
  • 2 fontanny liniowe zajmują powierzchnię łączną 600 m2;
  • fontanny dla dzieci zajmują powierzchnię 140 m2;
  • 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę;
  • 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw;
  • ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji;
  • łączna powierzchnia lustra wody zespołu fontann wynosi 2850 m2 i mieści się w nich ok. 800 m3 wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 ⁄ 3 =