Poczta Polska: będzie specjalna kartka pocztowa na 25. finał WOŚP

Poczta Polska z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyemituje specjalną kartkę pocztową. Jednocześnie w tym roku Poczta Polska nie wyda znaczka pocztowego, a będzie promować walory poświęcone Orkiestrze z lat ubiegłych, które się nie sprzedały.

Firma niemal od początku wspiera działania WOŚP. W tym czasie powstało osiem dedykowanych kart pocztowych i siedem znaczków. Łączny nakład dotychczasowych emisji wyniósł kilka milionów sztuk.

 – Zależy nam na tym, aby promować ważne i potrzebne inicjatywy dla naszych obywateli. Z tego powodu postanowiliśmy w tym roku partycypować w Finale WOŚP, tak jak w latach poprzednich, wydając kartkę z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej (nadrukowany znaczek), dedykowaną „25.Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”  – podkreśla Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

W tegorocznej edycji WOŚP Poczta Polska zamierza również eksponować znaczki pocztowe poświęcone Orkiestrze, które nie sprzedały się w minionych latach a dziś mogą stanowić gratkę filatelistyczną. Dzięki temu obniżą się jednocześnie koszty magazynowania tych walorów.

– Jak co roku pozostawiamy po stronie WOŚP przygotowanie projektu, tym razem oprócz znaku opłaty pocztowej artyści WOŚP będą mogli zaprojektować również całą kartkę – dodaje Zbigniew Baranowski. Wszystkie te wydawnictwa będą promowane za pośrednictwem bardzo różnych kanałów dostępu, także poprzez Pracowników Poczty Polskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
15 + 4 =