Wrzesień w Dzielnicy Wisła. Wygraj lot balonem

Plenerowa joga, relaks na leżaku, rejsy łodzią, animacje dla dzieci, koncerty, kino czy teatr w plenerze – to tylko niektóre z aktywności, jakimi Dzielnica Wisła już urzekła dziesiątki tysięcy warszawianek i warszawiaków w letnie dni. A to nie koniec atrakcji! Na finał sezonu 2021 nie lada gratka dla tych, którzy zadbają o czystość nadwiślańskich plaży – lot balonem!  

 Dzielnica Wisła to miejsce, które łączy – wspólna przestrzeń, która skupia ludzi w każdym wieku, o różnych stylach życia i ze wszystkich dzielnic. To tu spotykamy się, by odpocząć, zrelaksować się, bawić czy uprawiać sport – mówi Justyna Glusman, dyrektorka koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni m.st. Warszawy. – Przez cały sezon letni serce Warszawy bez dwóch zdań najmocniej bije nad Wisłą. We wrześniu Dzielnica Wisła nie zwolni tempa w ofercie atrakcji dla mieszkańców Warszawy – dodaje.

Od początku sezonu letniego w Dzielnicy Wisła nie można się nudzić. Na czterech warszawskich plażach – Saskiej, Poniatówce, Żoliborz i Rusałce/ZOO – mieszkańcy i goście stolicy wypożyczyli ponad 106 000 bezpłatnych leżaków i równie wiele książek w ramach akcji „Zaczytaj się nad Wisłą”, a mobilne serwisy dokonały napraw 300 rowerów. Miasto zorganizowało także przeszło 250 godzin darmowych warsztatów edukacyjnych i animacji związanych m.in. z ekologią i sportem oraz 8 koncertów relaksacyjnych, 6 spektakli teatralnych i 4 seanse ekologicznego kina plenerowego. A sezon wciąż trwa…

Wrzesień #NadWisłą

Wiele będzie się dziać nad Wisłą również we wrześniu. Zaplanowano m.in.: bezpłatne warsztaty fotograficzne, które poprowadzi zdobywca nagrody Word Press Photo oraz edukacyjne spacery przyrodnicze. W soboty z plaży Saskiej na Pradze kursować będą rejsy rekreacyjne po Wiśle jachtem żaglowym typu Omega. Tych, których bardziej od dróg rzecznych interesuje jednak moda, dzielnica Wisła zaprasza do twórczego przerabiania rzeczy z drugiej ręki w ramach warsztatów krawieckich.

Dbamy o brzegi Wisły

Bogata oferta kulturalna, sportowa i wypoczynkowa sprawia, że coraz więcej osób wybiera nadwiślańskie okolice na spędzanie wolnego czasu. Ma to jednak swoje konsekwencje. Obszar Dzielnicy Wisła jest zaśmiecany – odpady pozostawiane są poza koszami, w lasach łęgowych czy w piasku plaż. Dlatego Dzielnica Wisła w myśl promowania ekologicznych nawyków, uruchomiła akcję Wznieś się #NadWisłą – 6 spotkań i 6 zbiórek podczas których uczestnicy akcji wspólnie oczyszczają warszawskie plaże i ich najbliższą okolicę. Akcja trwa od 31 lipca.

Dla wszystkich osób, które wezmą udział w minimum 4 ekozbiórkach przewidziano wyjątkową nagrodę – lot balonem na uwięzi! Ostatnią zbiórkę zaplanowano na Plaży Poniatówka, 18 września, w dniu międzynarodowej akcji World Cleanup Day. To dzień, w którym miliony wolontariuszy w 180 krajach na całym świecie będzie mieć  ten sam cel: przeciwdziałać globalnej epidemii odpadów i mniej zanieczyszczać Ziemię. Na uczestników będą czekały niezbędne akcesoria: rękawiczki, worki na śmieci oraz środki ochrony osobistej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
46 ⁄ 23 =