Zabytkowe tramwaje w rocznicę elektryfikacji i Wielkanoc

W najbliższy weekend 24-25 marca oraz w poniedziałek 26 marca na stołeczne ulice wyjadą zabytkowe wagony, oznaczone literą „E”. Uczczona w ten sposób zostanie 110. rocznica elektryfikacji tramwajów w Warszawie. W Poniedziałek Wielkanocny 2 kwietnia, tradycyjnie już, pojawi się linia „W”.

Tramwaje linii „E” w sobotę i niedzielę będą jeździły w ramowych godzinach 9.30 – 19.00, a w poniedziałek między 15.30 a 19.00 następującą trasą:

  1. NARUTOWICZA – Filtrowa – Krzywickiego – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – MARYMONT-POTOK.

W niedzielę, z powodu Półmaratonu Warszawskiego, w godzinach 9.30 – 11.00 na polecenie nadzoru ruchu lub Policji tramwaje linii E mogą zostać skierowane na trasę objazdową:

  1. NARUTOWICZA – … – Marszałkowska – Andersa – Stawki – al. Jana Pawła II – Popiełuszki – METRO MARYMONT

W Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia, zgodnie z wieloletnią tradycją, w godzinach 12.00 – 19.00 uruchomiona zostanie linia tramwajowa W, kursująca na trasie:

  1. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – Kijowska – al. Tysiąclecia – Kawęczyńska – KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA.

Linię „E” w weekend 24-25 marca będą obsługiwały wagony zabytkowe oraz wagon promocyjny, a w poniedziałek 26 marca wagony typu 13N
i 105Na. Na trasie linii „W” będą jeździły wagony typu N oraz 13N.

W wagonach kursujących na liniach E i W honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. W tramwajach pasażerowie spotkają konduktorów – członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie, działających na rzecz Tramwajów Warszawskich.

Na biletach jednorazowych przesiadkowych (75- i 90-minutowych) oraz czasowych (20-minutowych) będą stawiali pieczątkę wraz z adnotacją
o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego (dobowego, weekendowego, 30-, 90-dniowego) możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu (aktywowaniu karty) w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Od 24 marca do 31 grudnia 2018 pasażerowie będą mogli również kupić specjalną jubileuszową kartę miejską ZTM z nadrukiem pierwszego warszawskiego tramwaju elektrycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Solve : *
2 + 1 =