Awaria ciepłociągu usunięta. Ulica Powsińska znów przejezdna

Wszystkie prace przy naprawie ciepłociągu na Mokotowie zostały zakończone. Ciepło od piątku płynie stabilnie do wszystkich mieszkańców Warszawy. Ostatnim elementem robót było odtworzenie uszkodzonej nawierzchni jezdni ul. Powsińskiej. Dziś, 15 grudnia, kilka minut po godz. 18.00 przywrócony został ruch na tej drodze.

– Wznowiliśmy ruch na drugiej nitce ul. Powsińskiej, prowadzącej do centrum. Ekipy remontowe pracowały nieprzerwanie. Dziękuję firmie Veolia Energia Warszawa za sprawne usunięcie wszystkich skutków awarii oraz służbom miejskim, straży pożarnej i policji za sprawną reakcję – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy.

W piątek ciepłownicy z firmy Veolia Energia Warszawa wznowili dostawy ciepłej wody do wszystkich odbiorców, także tych mieszkających najbliżej miejsca awarii. Po usunięciu uszkodzeń ciepłociągu przyszedł czas na naprawę jezdni. Ekipy pracowały przez całą dobę by jak najszybciej udrożnić przejazd drugą nitką ul. Powsińskiej. W niedzielę, 15 grudnia, kilka minut po godz. 18.00 ruch na jezdni w kierunku centrum został wznowiony. Od razu na swoje podstawowe trasy wróciły także autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego linii 131, 164, 180, 185, 187 oraz N33 i N83.  

Przypomnijmy: awaria miała miejsce u zbiegu ul. Przyczółkowej i Gołkowskiej w środę rano. Dzięki dobrej współpracy sytuację udało się sprawnie opanować. Działania służb mundurowych – straży pożarnej i policji, a także miejskich – Zarządu Transportu Miejskiego, Zarząd Dróg Miejskich, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy z Veolią Energia Warszawa były dobrze skoordynowane. Nieco ponad dwie godziny po zdarzeniu w stołecznym ratuszu odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego, podczas którego przedyskutowane zostały pierwsze informacje napływające od poszczególnych instytucji i jednostek. Omówiono działania, które zostały wdrożone w kolejnych godzinach. 

W środę wieczorem udrożniona została nitka ul. Powsińskiej w kierunku Wilanowa, a w większości miasta udało się przywrócić dostawy ciepła. W nocy ciepło było już we wszystkich dzielnicach. Dziś zakończyły się wszystkie działania związane z usuwaniem skutków awarii, tj. naprawiono nawierzchnię drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
9 + 1 =