Awaria ciepłownicza na ul. Powsińskiej

Dostawca ciepła systemowego dla stolicy – Veolia Energia Warszawa – pracuje nad jak najszybszym ograniczeniem skutków awarii, do której doszło u zbiegu ul. Powsińskiej i Gołkowskiej. W dalszym ciągu nieprzejezdna jest ul. Powsińska. Na objazdy skierowane zostały autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Do awarii na Dolnym Mokotowie doszło kilka minut przed godz. 10.00. Dzięki uruchomieniu pełnej mocy elektrociepłowni Żerań i Kawęczyn szybko udało się ograniczyć skutki wycieku gorącej wody – nośnika ciepła. Obecnie mniej niż połowa warszawiaków może jeszcze odczuwać zakłócenia w dostawie energii cieplnej – ciśnienie ciepłej wody w kranach może być obniżone, a temperatura kaloryferów niższa niż zwykle. Na miejscu awarii pracuje kilka ekip Veolii Energii Warszawa, a także policja i straż pożarna, obecni są również przedstawiciel stołecznego ratusza.

Dostawca ciepła na bieżąco aktualizuje informacje związane z awarią na stronie: energiadlawarszawy.pl, w zakładce „przerwy”.

W związku z wyciekiem wody na drogę, obie jezdnie ul. Powsińskiej zostały zamknięte, na odcinku od al. W. Witosa do św. Bonifacego. Zamknięta jest także ul Idzikowskiego od al. Witosa do ul. Powsińskiej. Objazd zamkniętego odcinka poprowadzony został przez al. W. Witosa, ul. Jana III Sobieskiego do św. Bonifacego. Tym objazdem kursują również autobusy linii 131, 180, 185 i 187. Autobusy linii 159, 162 i 164 jeżdżą przez ul. Gołkowską, św. Bonifacego do Jana III Sobieskiego. Zmiany w funkcjonowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego można na bieżąco śledzić na stronie: www.wtp.waw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 18 =