Budowa metra na Bemowie – nieprzejezdna ul. Coopera

Na Bemowie powstają nie tylko trzy kolejne stacje metra i tunele, ale także wentylatornie, które umożliwią właściwe napowietrzenie podziemnych obiektów i bezpieczną eksploatację podziemnej kolei. Budowa jednej z nich rozpocznie się już w środę, 12 kwietnia, przy ul. Coopera. Przejazd tą ulicą będzie niemożliwy, a linia autobusowa 249 zmieni swoją trasę.

W związku z pracami konstrukcyjnymi budowniczowie II linii metra muszą zająć teren naprzeciwko bloków numer 4 i 6 przy ul. Coopera oraz całą szerokość jezdni i fragment chodnika. Dojście do budynków będzie możliwe. Ułożony zostanie także tymczasowy chodnik, który pozwoli przejść wzdłuż ul. Coopera – dookoła placu budowy (po zachodniej stronie ulicy). Wyznaczona zostanie także prowadząca do niego zebra.

Utrudnienia dla kierowców

Kierowcy nie przejadą ulicą Coopera od Górczewskiej do Batalionów Chłopskich – droga będzie się składała z dwóch niezależnych odcinków. Wjazd i wyjazd będzie możliwy od strony ulicy Górczewskiej lub Batalionów Chłopskich. Pomiędzy budynkami Coopera 4 i 6 jezdnia zostanie zagrodzona. Zachowany zostanie wyjazd z parkingu i dróg wewnętrznych.

Wykonawca zajmie także część parkingu przy ul. Coopera, w tym cały istniejący wjazd. W zamian wybudowany zostanie nowy.

Zamknięty odcinek będzie można objechać ulicami: Górczewską, Lazurową i Batalionów Chłopskich. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu dwóch ostatnich ulic zostanie dopasowana do zmian w ruchu.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do końca budowy II linii metra, czyli lutego 2026 roku.

Zmiany w komunikacji

W związku z pracami już od wczesnych godzin rannych w środę, 12 kwietnia, linia autobusowa 249 zmieni końcówkę trasy. Jej objazd poprowadzi ul. Lazurową i Górczewską do pętli os. Górczewska.

Nie będą funkcjonowały przystanki: Batalionów Chłopskich 54, Coopera-Przychodnia 02 oraz Coopera 02.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
6 × 2 =