Piknik Rodzina 800+

Konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, robienie gigantycznych baniek mydlanych, zaplatanie warkoczyków, pokaz skręcania balonów i malowanie twarzy to zaplanowane niektóre atrakcje dla najmłodszych uczestników Pikniku Rodzina 800+.

W sobotę, 22 lipca br. w VII Ogrodzie Jordanowskim w Warszawie, przy ulicy Namysłowskiej 21 w godzinach od 13.00 do 18.00 odbędzie się jeden z czterech Pikników Rodzina 800+, których organizatorem będzie Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Podczas wydarzenia będą dostępne cztery strefy: rodzica, aktywnych animacji, urządzeń rekreacyjnych oraz partnerów.

W programie zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia m.in.: konkursy z nagrodami, dmuchane zjeżdżalnie, robienie gigantycznych baniek mydlanych, warkoczyków, pokaz skręcania balonów, malowanie twarzy (atestowanymi farbkami) oraz występ iluzjonisty.

Podczas pikniku będą także stoiska ze zdrowymi przekąskami, warzywami i owocami.

W ramach nowelizacji programu, od 1 stycznia 2024 roku, na każde dziecko do 18. roku życia będzie przeznaczone świadczenie wychowawcze w wysokości 800 zł miesięcznie zamiast dotychczasowych 500 zł. Świadczenie będzie wypłacane matce lub ojcu, opiekunowi faktycznemu dziecka – jeżeli dziecko wspólnie zamieszkuje i pozostaje na utrzymaniu matki albo ojca/opiekuna faktycznego, opiekunowi prawnemu dziecka oraz dyrektorowi domu pomocy społecznej. Rodzic po narodzinach dziecka nadal będzie mieć 3 miesiące na złożenie wniosku do ZUS, aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od dnia narodzin dziecka. To odpowiedź rządu, który dostosowuje wysokość wsparcia do obecnych potrzeb polskich rodzin.

Rządowy program „Rodzina 500+” był przełomem w polityce społecznej państwa. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. Od 1 lipca 2019 roku rząd objął wsparciem również pierwsze narodzone dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
44 ⁄ 22 =