Warszawiaki na kajaki!

Sezon kajakowy wystartował! Dzielnica Wisła zaprasza do aktywnego spędzania czasu nad Wisłą. Do końca wakacji dostępnych jest wiele możliwości bezpłatnego wiosłowania po rzece.

Wiślane spływy

Od 23 czerwca do 27 sierpnia miasto zaprasza na dwie lubiane przez warszawianki i warszawiaków trasy spływów po Wiśle:

  • Z plaży Romantycznej do plaży Saska Kępa,
  • Z plaży Saska Kępa do plaży Zoo (z możliwością wpłynięcia do Portu Czerniakowskiego).

Trasy będą wykorzystywane naprzemiennie co tydzień. Na każdym spływie dostępne będą do wyboru kajaki 1 i 2-osobowe (z pełnym wyposażeniem – kamizelki, wiosła). Każdy uczestnik zostanie przeszkolony z podstawowych technik kajakarskich i otrzyma instruktaż z bezpieczeństwa i zasad poruszania się na wodzie.

Rezerwacje kajaków na spływ za zwrotną kaucją (w wysokości 20 zł). Kaucja jest zwracana po oddaniu sprzętu. Chodzi o to, by wyeliminować „puste rezerwacje”.

W spływach mogą uczestniczyć zarówno dorośli jak i dzieci (pod opieką dorosłych).

Rejestracja na wiślanej stronie internetowej.

Wypożyczalnia w Porcie Żerańskim

Do oferty atrakcji Dzielnicy Wisła powraca po trzech sezonach wypożyczalnia kajaków w Porcie Żerańskim na Białołęce. Mieszkańcy zdecydowali o jej reaktywacji w ramach Budżetu Obywatelskiego (piątek jest ostatnim dniem głosowania w tegorocznej edycji budżetu).

Wypożyczalnia znajduje się w okolicach statku Zefir, który w weekendy rusza w malowniczy rejs do Serocka. Jest czynna do 31 sierpnia 2023 r. w godzinach od 12.00 -18.00 od wtorku do niedzieli. Dostępnych będzie 12 kajaków 1 lub 2-osobowych z pełnym wyposażeniem. Kajaki będą wydawane w dwóch turach: o godzinie 12.00 i 15.00 – na trzy godziny. Kaucja zwrotna za kajak wynosi 20 zł.

Ponadto, w ramach projektu, zostaną zorganizowane 4 spływy z komandorem na trasie plaża Saska Kępa – kanał Żerański. Każdy spływ będzie przeznaczony dla 12 kajaków, które będą miały możliwość śluzowania w Porcie Żerańskim – daty spływów będą się pojawiały się sukcesywnie w wydarzeniu na Facebooku – jako niespodzianka dla najaktywniejszych.

Rejestracji do wypożyczalni również przez wiślaną stronę internetową.

Warszawski Kajak Miejski

To propozycja nieodpłatnych zajęć dla mieszkańców  – szkolenie z pływania kajakiem i lepszego rozumienia się z Wisłą. Podczas zajęć można się nauczyć poprawnego wiosłowania – organizatorzy zapewniają, że przy odpowiedniej technice wiosłowanie nie męczy bardziej niż zwykły spacer. Sprawnego manewrowania – by płynąć tam gdzie się chce, a nie tam, gdzie nas niesie nurt. Czytania rzeki i zasad bezpieczeństwa.

Będą zajęcia na różnych typach łódek, także na jednoosobowych kajakach górskich. Organizatorzy zapraszają zarówno dorosłych, jak i dzieci (pod opieką rodziców).

Miejsce: Port Czerniakowski w Warszawie na wysokości Mostu Łazienkowskiego (od strony Wisły). Zapisy ruszają na tydzień przed każdym terminem zajęć – w czwartek o godz. 21.30 – na stronie internetowej.

Z Wawra do Centrum co sobotę

Bezpłatne spływy kajakowe po Wiśle w ramach Budżetu Obywatelskiego odbywają się z Plaży Romantycznej w Wawrze. Meta na plaży w okolicach Saskiej Kępy. Podczas spływu – odwiedziny w Porcie Czerniakowskim.

Spływy odbywają się od maja do października w każdą sobotę w dwóch turach – o 9.30 i o 13.30. Rezerwacja miejsc na stronie Kajak w Stolicy.

Łączy nas wiosło

W Dzielnicy Wisła uprawia się nie tylko kajakarstwo. Miasto współfinansuje także zajęcia wioślarskie, kajakarskie i SUP pod hasłem „Łączy nas wiosło”.

To seria nieodpłatnych zajęć sportowych dla wszystkich (od 15. roku życia). Przybliżą one trzy najpopularniejsze wiosłowe dyscypliny uprawiane na Wiśle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
1 + 30 =