Czas na przebudowę ulicy Kąty Grodziskie

Ulica Kąty Grodziskie na Białołęce będzie bezpieczniejsza i wygodniejsza. Ruszają właśnie prace, które umożliwią jej przebudowę. W środę, 18 października, droga zostanie wyłączona z ruchu – pomiędzy ulicami Berensona a Zdziarską. Wyznaczone zostaną objazdy, a autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zmienią swoje trasy.

Metamorfoza ul. Kąty Grodziskie obejmie odcinek o długości około 1,7 kilometra pomiędzy ulicą Berensona a ulicą Zdziarską. Droga będzie miała jedną jezdnię, a kierowcy pojadą tędy po jednym pasie w każdym kierunku. Zmiany odczują jednak nie tylko kierowcy, ale również piesi – ulica zyska obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Kompleksowa przebudowa sprawi, że na ulicy będzie bezpieczniej i wygodniej. Przybędzie też zieleni. Posadzone zostaną tu 84 drzewa (między innymi klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły.

Równolegle do prac drogowych prowadzonych przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, realizowana będzie inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Polega ona na budowie na ulicy Kąty Grodziskie kanalizacji ściekowej. To właśnie od tych robót w najbliższą środę rozpoczną się prace w terenie.

Jak jeździć podczas remontu?

Modernizacja ulicy będzie wiązała się z koniecznością wprowadzenia tymczasowych zmian w organizacji ruchu. Od środy, 18 października, ulica będzie zamknięta – od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Zdziarską do ronda przy ulicy Berensona. Na całym odcinku zostanie zachowany wyłącznie dojazd do posesji, a od Zdziarskiej do Stogi będą jeździły także autobusy.

Zamknięte dla ruchu indywidualnego będą także ulice Pszeniczna i Stogi. Staną się one jednokierunkowe i poprowadzone zostaną nimi objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej. Mieszkańcy będą jednak mogli dojechać do posesji. Na Pszeniczną mieszkańcy dojadą od Ostródzkiej, kierując się w stronę ulicy Stogi. Z kolei na ulicę Stogi dotrą od Pszenicznej do Ostródzkiej. Połączenie z Kątami Grodziskimi straci ulicy Wyszkowska.

Utrudnienia będzie można ominąć, jadąc ulicami Berensona, Ostródzką i Zdziarską.

Nowe trasy autobusów

Zmiany na ulicach Pszenicznej i Stogi wynikają z potrzeby wytyczenia objazdu, którym będą kursowały autobusy Warszawskiego Transportu Miejskiego. Stąd na tej ostatniej ulicy zostaną zdemontowane dodatkowo progi zwalniające.

Autobusy linii 120 w stronę Olesina będą kursowały objazdem ulicami Berensona, Olsztyńską, Ostródzką i Zdziarską. Na Dworzec Wschodni wrócą przez Berensona i Głębocką. Linia234 do Olesina pojedzie ulicami Ostródzką, Astrową, Skarbka z Gór, Berensona, Olszytńską; by wrócić na Ostródzką, a następnie skręcić w Pszeniczną i nią pojechać do Kątów Grodziskich. Autobusy tej linii wrócą do stacji metra Bródno ulicami Stogi, Spichrzową i Ostródzką. Podobnie ulicami Pszeniczną i Stogi z Ostródzkiej do Kątów Grodziskich (w stronę Metra Marymont) będą kursowały autobusy linii 326. W drodze powrotnej (do metra Bródno) przejadą przez ulicę Stogi i Spichrzową.

Skoordynowana inwestycja

Przebudowa ulicy Kąty Grodziskie zakończy się w pierwszej połowie 2025 roku i będzie kosztowała około 35,5 mln złotych. Inwestorami prowadzonych prac są Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji m.st. Warszawie. Wykonawcą robót jest WOD-KAN-BRUK Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
13 + 14 =