Rodziny piknik w parku na Ursynowie

Od końca lipca mieszkańcy Warszawy mogą znów w pełni korzystać z Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK. W najbliższą sobotę warto odwiedzić to miejsce ponownie. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy organizuje tu rodzinny piknik z okazji zakończenia modernizacji parku.

Wydarzenie odbędzie się w tę sobotę, 19 sierpnia, między 10:00 a 13:00. Zaplanowano atrakcje dla całych rodzin, w tym warsztaty plastyczne, pokazy akrobacji rowerowych, grę w szachy czy strzelanie z łuku. Chętni będą mogli wziąć udział w spacerze poświęconym historii Cichociemnych i sylwetkom jej twórców (start o godz. 10:00, zbiórka na placu centralnym parku). Do tematyki Cichociemnych będzie nawiązywać również gra terenowa – zaplanowano dwie tury: o godz. 11:00 i 12:00.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku Zarządu Zieleni.

Modernizacja parku

Dzięki unijnej inwestycji w ursynowskim parku jest jeszcze więcej zieleni. Posadzono 300 drzew i 5 tys. mkw. krzewów. Pojawiły się nowe miejsca do wypoczynku – oryginalne siedziska w kształcie łezki, ławki z drewnianych kłód oraz tradycyjne ławki warszawskie. Mieszkańcy mogą również korzystać z nowej ścieżki łączącej się Lasem Kabackim, z nowej altany i dużej polany przy stoku „Górki Kazurki”. Na szczycie wzniesienia powstał też punkt widokowy. Z myślą o najmłodszych w parku zbudowano nowy plac zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
36 ⁄ 12 =