Dwa letnie przejazdy rolkarzy

Na sobotę, 19 sierpnia, rolkarze i wrotkarze z Nightskating Warszawa przygotowali coś specjalnego. Tego dnia odbędą się aż dwa przejazdy tego cyklu. Pierwszy skierowany do młodszych i mniej doświadczonych uczestników z trasą o długości 9,5 kilometra. Drugi, przeznaczony wyłącznie dla najwytrwalszych, przejazd „Extreme” odbędzie się na dystansie aż 63 kilometrów. Organizacja wydarzeń wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Młodzi adepci rolek i wrotek spotkają się o godzinie 18:00, by o godzinie 19:00 wyruszyć na trasę. Specjalnie z myślą o najmłodszych niespełna 10-kilometrowy przejazd odbędzie w spokojnym tempie i na łatwiejszej trasie, która będzie przebiegać ulicami: Krakowskie Przedmieście, Tokarzewskiego-Karaszewicza, Królewska, Marszałkowska, Aleje Jerozolimskie, E. Plater, Świętokrzyska, Prosta, Towarowa, aleja „Solidarności”, aleja Jana Pawła II, Świętokrzyska, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście.

Wytrawni wrotkarze i rolkarze zbiorą się o godzinie 21:00, by wyruszyć na przejazd na trasie „Extreme”. Uczestnicy muszą tu być przygotowani na szybkie tempo, długi dystans oraz liczne podjazdy i zjazdy. 63-kilometrowy przejazd rozpocznie się o godzinie 22:00. Uczestnicy wyruszą sprzed pomnika Mikołaja Kopernika i przejadą ulicami: Krakowskie Przedmieście, Królewska, Grzybowska, aleja Jana Pawła II, Prosta, Towarowa, Grójecka, aleja Krakowska, Komitetu Obrony Robotników, Cybernetyki, Rzymowskiego, Puławska, Pileckiego, Płaskowickiej, Rosoła, Rosnowskiego, Korbońskiego, Przyczółkowa, Wiertnicza, Powsińska, Czerniakowska, Solec, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki, Bonifraterska, Międzyparkowa, Słomińskiego, most Gdański, Jagiellońska, most Grota-Roweckiego, Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska, Koszykowa, Raszyńska, Aleje Jerozolimskie, aleja Jana Pawła, Świętokrzyska, Mazowiecka, Królewska, Tokarzewskiego, Krakowskie Przedmieście. Koniec przejazdu powinien nastąpić około godziny 2:30.

Oba przejazdy będzie zabezpieczać policja. Na ulicach, którymi poruszać się będą rolkarze i wrotkarze, mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu. Mogą one również spowodować zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Solve : *
20 − 5 =